طراحی سایت مدرسه
پنالتی شدن طراحی سایت و بررسی عوامل مرتبط
12/03/2018
طراحی سایت
افسانه ها و تفکرات غلط درمورد سئو طراحی سایت
03/04/2018
نمایش همه

طراحی وب سایت و خطاهای وب

محاسبه تعرفه طراحی سایت

طراحی سایت

طراحی وب سایت و خطاهای وب

 

 

در مقاله ی پیش رو سعی داریم تا شمارا با خطاهای وب اشنا نماییم خطاهایی که اثرات منفی روی وب سایت شما می گذارند و غیرقابل چشم پوشی هستند. بنابراین در طراحی و همچنین مدیریت وب سایت خود باید بسیار با دقت عمل کنید تا اشتباهات و خطاهای بزرگ را به حداقل ترین میزان برسانید. در ادامه به برخی از رایج ترین این خطاها اشاره داریم:

 

 

سبک سازی در طراحی سایت

طراحی سایت

جستجوی ناموفق در طراحی سایت

 

زمانی که کاربران به سایت شما مراجعه می نمایند به دنبال موضوع مورد نظر خود هستند در صورتی که قابلیت جستجو در سایت شما فراهم باشد از این طریق کاربر اقدام به جستجوی موضوع مورد نظرش خواهد نمود. بنابراین مطالب سایت شما باید در دسترس باشد و به راحتی و در کوتاهترین زمان ممکن کاربران بتوانند به مطالب و محتوای مورد نظر خود دستیابی داشته باشند.

 

 

عدم تغییر رنگ لینک های طراحی سایت

 

 

کاربران به طور عموم ترجیح می دهند که لینک ها در مطالب به راحتی در دید قرار بگیرد به همین جهت است که به شکل معمول و رایج متن های حاوی لینک به رنگی متمایز از سایر نوشته ها مشخص می شوند تا کاربران به راحتی به آن لینک ها دسترسی داشته باشند. و درصورتی که چنین قانونی رعایت نوشند و از تفاوت رنگ در ایجاد لینک ها استفاده نشوند کاربران برای یافتن لینک ها دچار دردسر خواهند شد و چه بسیا سایت و مطالب شما از دید مخاطبین خسته کننده و حتی ناکارامد به نظر برسد.

 

طراحی سایت چاپ

طراحی سایت

متن در فایل های پی دی اف طراحی سایت

 

یکی از بدترین اقدامات برخی از مدیران سایت می تواند این باشد که همه یا بخشی از متون انها به صورت پی دی اف باشد. این کار باعث ناراحتی و خستگی کاربران شما خواهد شد زیرا ممکن است برخی از کاربران در سیستم خود نرم افزار اجرای پی دی اف را نداشته باشند به همین جهت بسیاری از کاربران ممکن است تصمیم بگیرند از سایت شما خارج شوند.

 

 

فونت های نامناسب طراحی سایت

 

یکی از مهمترین اصولی که باید در کلیه سایت ها رعایت شود استفاده از فونت های درست و اصولی است . استفاده از فونت زیبا می تواند کاربران بیشتری را به سایت شما جذب نماید در انتخواب فونت ها نیز باید بسیار با دقت باشید به طوری که کلیه رده های سنی مختلف را باید در این مورد درنظر بگیرید.

 

 

عنوان صفحه طراحی سایت

 

در انتخواب عناوین برای صفحات سایت تان باید دقت کنید. زیرا کاربران از طریق همین جستجوها به سایت شما هدایت می شوند. بنابراین عناوین صفحه باید دارای کلیدواژه هایی باشد که در متن به وضوح وجود دارند و واژه هایی باشند که کاربران انها را بیشتر جستجو خواهند کرد.

 

 

پنجره های جدید طراحی سایت

 

از بازکردن پنجره های زیاد برای حفظ کردن کاربران در سایت تان خودداری کنید. زیرا این موضوع معمولا باعث می شود که کاربران صفحه ی اول سایت را گم کنند و به خاطر باز شدن صفحه های متعدد ترجیح دهند که صفحات را ببندند و به سرعت از سایت تان خارج شوند. بنابراین برای حفظ کاربران سایت تان بهتر است از گرافیک های زیبا و موارد دیگر استفاده نمایید.