تاثیر هاست در سئو سایت
29/01/2018
طراحی سایت
مزایای هاست پرترافیک ایران
31/01/2018
نمایش همه

طراح وب و توسعه دهنده وب

طراحی سایت

طراحی سایت

طراح وب و توسعه دهنده وب

 

 

 

طراح وب اصطلاحا به شخصی گفته می شود که با استفاده از دانش طراحی و گرافیکی باعث زیبایی بخشیدن به طراحی سایت می شود. یک طراح وب لزوما نباید با برنامه نویسی های پیچیده اینکار را به انجام برساند. بلکه تسلط طراح بیشتر بر موارد زیبایی بصری و ظاهری و انطباق و هماهنگی بخش های طراحی وب سایت با یکدیگر است که سایت بتواند عملکرد و کارایی مناسبی داشته باشد.

طراحی وب

طراحی وب

 

برخلاف طراح وب یک توسعه دهنده وب بیشتر بر برنامه نویسی ها و کد نویسی ها تمرکز دارد. و برخلاف طراح کمتر به زیبایی ظاهر ی سایت توجه کرده و بیشتر به جزییات سایت دقت کرده و با برنامه های کدنویسی بسیاری پروژه هارا به انجام میرساند. درواقع مسئولیت طراح وب بر روی موضوع طرح و ظاهر و شمای کلی سایت که مورد توجه بیننده است تمرکز دارد. درحالی که توسعه دهنده وب بر عملکرد سایت شما توجه دارد. به طور کلی طراحان وب بیشتر با برنامه هایی مانند فوتوشاپ فعالیت دارند درحالی که در مقابل توسعه دهندگان وب با برنامه نویسی هایی مانند اچ تی ام ال و یا جاوا اسکریپت و نیز دیگر زبان های برنامه نویسی سرو کار دارند. یک توسعه دهنده باید به چندین نرم افزار برنامه نویسی اشنایی و تسلط داشته باشد.

 

طراحی سایت

تفاوت ها و شباهت های طراحان و توسعه دهندگان وب

 

موضوع بسیار با اهمیت و اصلی در این رابطه این است که هر دو گروه طراحان و توسعه دهندگان وب یک هدف مشتریک دارند و ان طراحی و پیاده سازی یک پروژه ی وب و در ادامه عملکرد خوب و مناسب سایت است. این دو تخصص جدا از هم هستند اما در اکثر شرکت های طراحی سایت هر دوی این افراد استخدام می شوند. اما در مواردی نیز وجود دارد که یک شخص بر هردوی این تخصص ها مسلط باشد و در این حوزه ها فعالیت داشته باشد . طراحی موفق خواهد بود که هم از نظر زیایی های ظاهری کاربر پسندباشد و هم از نظر کدنویسی ها و اصول برنامه نویسی موفق و دارای امتیاز باشد. داشتن  هوش و درک هنری به طراحان در این زمینه کمک خواهد کرد در حالی که توسعه دهندگان به استعداد و هوش برنامه نویسی نیاز دارند.

 

 

 

در حال حاضر برای تبدیل شدن به طراح و یا توسعه دهنده وب هیچگونه موانع تحصیلی وجود ندارد. در این زمینه دانشگاهی اقدام به ارائه ی این رشته های تحصیلی نمیکند. اما در حقیقت دوره های اموزشی بسیاری در برخی موسسات ارائه می گردد اما موضوع مهم فعالیت و میزان علاقه و توانمندی های شخصی خود فرد است که در نتایج یادگیری و بازدهی اموزشی و در نهایت کارایی عملی هر فرد موثر است .