ترفند های جالب در طراحی سربرگ
27/12/2016
طراحی سایت
۳ ترفند جلب اعتماد مشتری در طراحی سایت کارآمد
29/12/2016
نمایش همه

علت اهمیت تایپوگرافی در طراحی سایت چیست

 

علت اهمیت تایپوگرافی در طراحی سایت چیست : موضوع مورد بحث در مقاله ی امروز طراحی سایت لیموترش می باشد لذا تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید . حوزه ی طراحی گرافیکی متشکل از چندین سبک می باشد که مهم ترین آن ها عبارت اند از تایپوگرافی ، نوشتاری ، حرفی و متنی . بسته به نوع حوزه ی کاری شما استفاده از هر یک از سبک های ذکر شده طرحی منحصر به فرد را برای شما به وجود خواهد آورد . در این مقاله به طور مفصل به تحلیل و بررسی سبک طراحی گرافیکی تایپوگرافی خواهیم پرداخت .

تعریف کلی تایپوگرافی :

سبک تایپوگرافی در واقع تکنیک و هنر تایپ کردن می باشد که اگر به درستی انجام شود موجب افزایش جذابیت طراحی سایت خواهد شد . به این نکته توجه داشته باشید که تایپوگرافی امری فراتر از طراحی عناصر و حروف می باشد . در واقع یکی از مهم ترین موارد در تایپوگرافی نوع چینش و طراحی کاراکتر ها می باشد که شامل طول خطوط ، مکان قرارگیری ، اندازه نقاط و فاصله ی آن ها می باشد .

تایپوگرافی در طراحی سایت

دلیل اهمیت سبک تایپوگرافی :

سبک تایپوگرافی تقریبا در هرآنچه که در ذهن شما می باشد جای گرفته است . تنها کافیست کمی دقیق تر به بیلبورد ها ، تلفن های هوشمند و … نگاه کنید تا متوجه نحوه ی ترکیب رنگ ها و انواع فونت ها به بهترین نحو ممکن شوید . در تایپوگرافی شاید تغییرات کوچک بسیار جزئی به نظر بیایند اما همین تغییرات کوچک موجب جلب توجه بسیاری از کاربران خواهد شد .

آشنایی با تفاوت فونت و نوشتار :

بسیاری از افراد این دو واژه را هم معنی می دانند در صورتی که این باور کاملا اشتباه است . از نوشتار هنگامی استفاده می شود که قصد داریم یک خلاقیت را توصیف نماییم اما فونت ها هنگامی که قصد داریم مجموعه ای از کاراکتر ها را توصیف نماییم مورد استفاده قرار می گیرند .