آشنایی با روش فارسی نویسی در زبان برنامه نویسی HTML
09/12/2016
بک لینک در طراحی سایت
تاثیر بک لینک ها در طراحی سایت
09/12/2016
نمایش همه

علت اهمیت فشرده سازی تصاویر در طراحی سایت چیست

 

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و گسترش اینترنت در سراسر دنیا هر نوع کسب و کاری نیازمند طراحی سایت می باشد . همانطور که می دانید در هر نوع از طراحی سایت تصاویر بسیاری استفاده شده است . ابزار های متعددی در جهت کاهش حجم این تصاویر وجود دارد که در این مقاله به بررسی برخی از آن ها می پردازیم .

علت اهمیت بهینه نمودن حجم تصاویر چیست ؟

یکی از مهم ترین دلیل های انجام این امر بهینه سازی وب سایت برای کسب رتبه ای مناسب در نتایج موتور های جستجوگر می باشد . هم چنین با کاهش حجم عکس های موجود در سایت سرعت بارگذاری وب سایت تان نیز افزایش خواهد یافت . علاوه بر موارد ذکر شده با بهینه ساختن حجم تصاویر موجود در طراحی سایت در وب سایت های پربازدید در مقدار پهنای باند فضای میزبانی صرفه جویی می شود .

فرمت مناسب تصاویر در اینترنت :

به طور معمول در وب سایت ها از تصاویری با فرمت های PNG و JPEG استفاده می شود زیرا در این دو فرمت ذکر شده امکان بهینه سازی بالا برای انتشار در وب سایت دارند . دقت نمایید که هدف از انجام این امر تنها کاهش حجم تصویر نمی باشد بلکه می بایست حجم را به شکلی کاهش داد که کیفیت تصویر تغییر چندانی نکند . برای انجام این امر می توانید از دو روش استفاده از ابزار های آنلاین و نرم افزار فتوشاپ استفاده کنید .

کاهش حجم تصاویر

نرم افزار فتوشاپ و نحوه بهینه سازی تصاویر :

برای بهینه سازی عکس ها از ابزار Save forweb در نرم افزار فتوشاپ استفاده می گردد . با انتخاب بخش File و انتخاب گزینه save for web وارد پنجره ای خواهید شد که می توانید حجم و کیفیت مورد نظر تان را در آن وارد نمایید .

ابزار های آنلاین و نحوه بهینه سازی تصاویر :

یکی از پرکاربرد ترین ابزار های آنلاین در این حوزه ، ابزار TinyPNG می باشد  . در این ابزار هر دو فرمت PNG  و JPEG پشتیبانی می شوند . برای استفاده از این ابزار نیز می توانید از آدرس های زیر استفاده کنید :

https://tinypng.com

https://tinyjpg.com