طراحی سایت
سایت اینترنتی چیست ؟
29/11/2016
طراحی سایت
مطرح نمودن نیازها و انتظارات با کارشناس طراحی سایت – بخش اول
30/11/2016
نمایش همه

فرایند طراحی سایت-خودم یا دیگران بخش دوم

طراحی سایت

در بخش اول مقاله اشاره کردیم که برای طراحی سایت نیاز به مهارت هایی است و هر مهارت را برای شما عزیزان توضیح دادیم. اما اکنون بعد از طرح این مهارت ها به یک سوال مهم خواهیم رسید که در ادامه به آن پاسخ خواهیم داد.

زمانی که توانایی انجام همه این کارها را ندارید

طراحی سایت

با توجه به مواردی که گفته شد در صورتی که محدودیت زمان یا مهارت باعث می شود که نتوانید خود، کار طراحی سایت را انجام دهید باید برای انجام تمام یا قسمتی از کار طراحی به یک شرکت معتبر طراحی سایت یا یک طراح حرفه ای مراجعه نمایید. کار طراحی سایت به صورت تیمی یا توسط یک شخص انجام می گیرد. به صورت کلی می توان گفت که در صورتی که کار طراحی سایت خود را به طراحان شخصی بدهید ارزانتر تمام خواهد شد. دلیل آن هم این است که اصولاً این گونه طراحان در کشورهایی زندگی می کنند که دستمزدها به نسبت کمتر است. برای محتوای خود نیز نیاز دارید که به مؤلفینی که نوشتار مناسبی دارند مراجعه کنید که هزینه آنها به صورت میانگین مبلغی بین ۱۵۰ تا ۲۵۰ ریال برای هر کلمه می باشد. زمانی که کار طراحی سایت خود را به دیگران می دهید با تمامی کسانی که در آن فعالیت دارند در ارتباط باشید و هر چند برنامه نویسان تلاش خود را برای درست کار کردن سایت شما با موتورهای جستجو به کار می گیرند ولی بستن قراردادی جدا برای انجام سئو سایت و بهینه سازی سایت شما نیز می تواند کمک زیادی به سرعت پیشرفت و بالا رفتن در نتایج جستجوها شود و ترافیک سایت شما را بالا ببرد.

بحث هزینه های طراحی سایت

هزینه طراحی سایت مبلغ ثابتی نیست و بین ۱۵۰ هزار تومان تا چند ده میلیون می تواند متفاوت باشد. این تفاوت قیمت دلایل متنوعی دارد. استفاده از قالب های آماده یا طراحی اختصاصی یک قالب برای شما و موارد بسیار دیگری در برآورد قیمت تأثیر گذار است. مثالی خواهیم زد در مورد یک سایت با حدود پنج صفحه. اهمیتی ندارد که در چه کشوری هستید قیمت ها تقریباً در همین حدود است. حدود یک میلیون و ششصد هزار تومان. این هزینه طراحی قالب و گرافیک و محتوای و کل سایتتان خواهد بود. اما در سایت های پیچیده تر برنامه نویسی آنها بیش از ۵۰۰ هزار تومان هزینه در بر خواهد داشت و در مجموع حدود ده میلیون تومان باید هزینه کل طراحی سایت کنید. البته زمان مورد نیاز را نیز باید در نظر بگیرید. در نهایت این شما هستید که باید با توجه به مهارت ها و زمان خود تصمیم بگیرید که کار طراحی سایت را خود انجام بدهید یا آن را به دیگران بسپرید.