طراحی سایت
روند رو به رشد تجارت الکترونیک در طراحی سایت
07/11/2016
طراحی سایت
مبانی طراحی سایت بخش دوم
09/11/2016
نمایش همه

مبانی طراحی سایت بخش اول

طراحی سایت

طراحی سایت لیموترش با توجه به درخواست های مکرر شما عزیزان مجموعه ی به هم پیوسته ای از مقالات را با عنوان “طراحی سایت؛ مبانی و مراحل اجرا از ابتدا تا انتها” را در سایت قرار خواهد داد.
اینترنت گستره ی بی نهایتی از شبکه های ایجاد شده توسط لینک های زنده میان کامپیوترها تعریف می شود. اولین طراحی سایت تاریخ در سال ۱۹۹۱ توسطی شخصی به نام تیم برنرز لی انجام شد. با نهایت تعجب بعد از حدود سی سال گستردگی این رسانه دنیا را فرا گرفته است و اکنون به جرأت می توان گفت که اگر شما خود وب سایتی ندارید قطعاً از خدمات آنها استفاده می کنید.

وب سایت چیست؟

یک سوال رایج برای اشخاصی که قصد فعالیت در فضای اینترنت دارند این است که یک وب سایت اینترنتی چیست؟ وب سایت یک محیط آنلاین است که در آن اطلاعات و محتوا ذیل یک دامنه خاص سازماندهی شده و یا تحت آن دامنه، خدمات و محصولاتی را ارائه می دهند. سایت ها اصولاً به عنوان یک واحد اطلاعاتی مستقل به شمار می آیند و محتوای آنها می تواند شامل عکس و متن، فایل و انواع متفاوت و متنوعی از داده ها باشد.

وب سایت ها بر روی یک وب سرور پیاده سازی می شوند و امروزه جای سایر شیوه های اطلاع رسانی را گرفته اند و در موضوعات خاص و محدود به فعالیت می پردازند. اهداف و دامنه فعالیت فراوانی می توان برای شکل گیری و طراحی سایت ها متصور بود. اهدافی از قبیل تبلیغات، درآمد زایی، ارتباطات و اطلاع رسانی و غیره از جمله اهدافی است که طراحی سایت به دنبال آن می باشد.

طراحی وب سایت

پیش نیازهای لازم برای طراحی سایت چیست؟

پیش نیازهایی که برای طراحی سایت نیاز دارید شاید به آن آسانی که تصور کنید نیست و برای طراح حرفه ای شدن سایت باید مطالب زیادی بیاموزید. در نخستین گام زبان نشانه گذاری یا همان(HTML) و سپس (CSS) که برای ظاهر و قالب سایت شما کاربرد دارد را باید آموخت. مرحله بعدی طراحی گرافیکی است که باید بتوانید با نرم افزارهایی نظیر فتوشاپ و نرم افزارهای مشابه کار کنید.

این موارد صرفاً برای طراحی سایت استاتیک نیاز است و طراحی سایت های دینامیک به تخصص بیشتر و تجربه نیاز دارد. (برای اطلاعات بیشتر در مورد سایت های دینامیک و استاتیک به مقالات سایت مراجعه نمایید) با توجه به این موضوع که اصولاً اشخاصی که قصد دارند یک سایت داشته باشند با توجه به محدودیت تخصص، زمان و هزینه و … طراحی سایت را خود انجام نمی دهند، طراحی سایت لیموترش با گرد هم آوردن تیمی از متخصصان تلاش کرده است تا نیازهای مشتریان خود را به خوبی پاسخگو باشد.