طراحی سایت
مبانی طراحی سایت بخش هفتم
12/11/2016
طراحی سایت
مبانی طراحی سایت بخش نهم
13/11/2016
نمایش همه

مبانی طراحی سایت بخش هشتم

طراحی سایت

طراحی سایت

اختصاص فضا و دامنه برای طراحی سایت و نگهداری سایت

عجول بودن برای برای انتخاب سرور میزبان کاملا اشتباه است، یک میزبان قابل اعتماد تأثیر فراوانی در موفقیت سایت شما دارد. برای انتخاب میزبان شما گزینه های فراوانی را خواهید داشت که هر کدام در حجم و اندازه مشخصی تخصص دارند. قبل از انجام هر خریدی باید هدف و برنامه ای که برای سایت خود در نظر دارید به صورت شفاف مشخص کنید و از کارشناسان طراحی سایت نیز مشورت بگیرید. برای اینکه بتوانید میزبان مناسبی برای سایت خود بیابید مرور چند موضوع بسیار لازم به نظر می رسد.

 

انبار و پهنای باند ذخیره داده

یعنی فضایی که بر روی هارد دیسک کامپیوتر سرور نیاز دارید که بسته به اندازه سایت شما متغیر است و در صورت نیاز می توانید مقدار فضای میزبانی سایت خود را افزایش دهید.

 

پهنای باند

مورد بعدی سرعت انتقال داده ها می باشد که در اصطلاح به ان پهنای باند می گویند، پهنای باند مقدار داده ای است که در مدت زمان یک ماه بنا به درخواست بازدید کننده سایت شما به شبکه ارسال می گردد و به نسبت اندازه سایت و حجم بازدید ها متفاوت می باشد. در مورد پهنای باند مورد نیاز با شرکت طراحی سایت خود مشورت کنید. نحوه ی محاسبه پهنای باند مورد نیاز به این صورت است که برای مثال اگر صفحه نخست ۵۰ کیلو بایت باشد و ماهانه ۲۰هزار بازدید کننده داشته باشد این دو عدد در یکدیگر ضرب شده و یک گیگا بایت پهنای باند نیاز دارد.

 

خطوط استفاده شده جهت انتقال داده

شرکت هایی طراحی سایت و شرکت هایی که میزبانی وب را برعهده دارند عموماً از خطوط پر سرعت T1 و T3 و به ندرت از Oc3 استفاده می کنند. خطوط Oc3 سرعتی سه برابر خطوط T3 و خطوط T3 سی برابر سریع تر از خطوط T1 هستند. اصولا میزبانانی که از خطوط T3 استفاده می کنند میزبانان مناسبی هستند ولی میزبانانی که خطوط پر سرعتشان به ستون فقرات اینترنتی متصل است یعنی از Oc3 استفاده می کنند بهترین گزینه محسوب می شوند.

 

سرورهای میزبانی اشتراکی

در صورتی که سایتی کوچک تا متوسط دارید سرویس های اشتراکی بهترین گزینه محسوب می شود و شما می توانید با هزینه کم و سریع مقبولیت اسمی خوبی برای سایت خود ایجاد کنید که البته باید توجه داشت که میزبان ممکن است سرور را میان مشتریان زیادی تقسیم کرده و یا سایت های بزرگ و پر ترافیکی را بر روی این سرور اشتراکی راه اندازی کرده باشد.

 

سرورهای اختصاصی میزبانی

در صورتی که سایت شما پیچیدگی های بیشتری دارد و سازمانی و یا مربوط به تجارت الکترونیک است و طبیعتاً به فضا و امکانات بیشتری نیاز دارید، فضای کامل یک سرور به سایت سازمانی شما اختصاص می یابد. در تکمیل طراحی سایت قدرتمند مناسب بودن سرور و پهنای باند اهمیت دارد.