طراحی سایت
مبانی طراحی سایت بخش سوم
09/11/2016
طراحی سایت
مبانی طراحی سایت بخش پنجم
10/11/2016
نمایش همه

مبانی طراحی سایت بخش چهارم

طراحی سایت

تطابق نوع طراحی و موضوع سایت

در حالت کلی طراحی سایت به دو گونه استاتیک و دینامیک تقسیم می شود. سایت های استاتیک سایت هایی است که صفحات آن یک بار ایجاد شده و تا مدت زیادی بدون تغییر است و بروز رسانی آن نیز کاری پر دردسر و وقت گیر است. این سایت ها بیشتر برای شرکت هایی که به ندرت تغییراتی در سایت ایجاد می کنند و صرفاً قصد حضور در اینترنت را دارند مناسب است. اما در طراحی سایت های دینامیک از زبان های برنامه نویسی استفاده شده است و اصلاحات در آن به سادگی قابل انجام است. سایت های دینامیک امروزه محبوبیت بیشتری دارند و به سرعت در حال افزایش می باشند. استفاده از این سایت ها برای شرکت های تجاری و اطلاع رسانی و خبری بسیار مناسب است.

 

ارائه قالب گرافیکی در طراحی سایت

هر سایت ظاهری شامل متن ها و تصاویر و آنچه بازدید کنندگان وب می بینند دارد که قالب سایت نام دارد. برای ایجاد یک قالب موارد زیادی را باید در نظر داشت که از مهمترین آنها باید به این موارد اشاره کرد:
•    سرعت پایین اینترنت در بیشتر مناطق ایران که ایجاب می کند قالب سایت سبک و کم حجم باشد.
•    رنگ بندی متناسب با محتوای سایت
•    کاربرد مناسب متن و تصاویر
•    استفاده از عکس های مرتبط با متن و اندازه و نوع استاندارد قلم
•    تناسب قالب با زمینه فعالیت سایت
•    طراحی قالب گویای فعالیت شما باشد
•    برش مناسب طرح گرافیکی

 

طراحی سایت

تطابق و هماهنگی با متدهای روز و به کارگیری سبک های مناسب

از شیوه ها و متدهای متداول در به کارگیری سبک های مناسب در طراحی سایت، می توان به مواردی نظیر استفاده از XHTML و استاندارد سازی طراحی صفحات بر اساس W3C ، تفکیک کامل ساختار اطلاعات سایت از طراحی و Style با استفاده از CSS ، در نظر گرفتن ساختار مناسب برای منوهای سایت و ایجاد اتصالات سریع، استفاده از عناوین مناسب برای تصاویر استفاده شده و پیکربندی اتصالات داخلی سایت، بهینه سازی عکس ها و متن ها، انتخاب کلید واژگان مناسب برای سایت و اجزای سایت، اصلاح فرمت عکس ها و کد گذاری صفحات اشاره کرد.