طراحی سایت
مزایای هاست پرترافیک ایران
31/01/2018
طراحی سایت
تاثیر تغییر هاستینگ بر سئو سایت
03/02/2018
نمایش همه

مزایای طراحی سایت واکنشگرا

طراحی سایت

طراحی سایت

مزایای طراحی سایت واکنشگرا

 

طراحی سایت واکنشگرا که به طور عموم با نام طراحی سایت ریسپانسیو شهرت دارد . به طراحی سایتی گفته می شود که در آن همه ی عناصر به صورت شناور طراحی شده باشند. در واقع سایت با واکنش تغییر دستگاه های مورد استفاده ی کاربر مانند تلویزیون های هوشمند یا کوشی ها و تبلت ها دچار تغییر خواهد شد . و به همان نسبت و میزان که در گوشی ها قابل مشاهده است در تلویزیون های هوشمند نیز قابل مشاهده و نمایش است و دچار بهم ریختگی و پراکندگی ظاهری نخواهد شد .در واقع می توان گفت سایت قابلیت انطباق و تطبیق دادن خود با رزولوشن تمامی دستگاه ها را دارد . و فونت ها و سایز نمایش تصاویر و … همگی متناسب با دستگاهی خواهند شد که کاربر از ان طریق در حال مشاهده ی طراحی وب سایت است.  این ویژگی  ها در حقیقت باعث راحتی هرچه بیشتر کاربران شده و منجر به ارتباط و تعامل بیشتر فرد با سایت  نیز خواهد شد.

 

 

سبک سازی در طراحی سایت

طراحی سایت

تفاوت های طراحی سایت واکنشگر و طراحی سایت غیر ریسپانسیو

 

در طراحی سایت واکنشگرا سایز صفحه ی سایت متناسب با صفحه ی گوشی یا تبلت مورد نظر خواهد شد بنابراین نیازی نیست که کاربر برای مطالعه ی سایت از زوم کردن و یا اسکرول بار افقی استفاده کند. اما در طراحی سایت غیر واکنشگرا و غیر ریسپانسیو فرد به ناچار باید از زوم کردن و یا از اسکرول بار افقی برای رفتن به قسمت های مختلف سایت و مشاهده ی کل صفحه استفاده کند زیرا سایز صفحه ی سایت با سایز گوشی کاربر منطبق نیست .

اصطلاحات طراحی سایت

طراحی سایت

دلایل استفاده از طراحی سایت واکنشگرا

 

یکی از اصلی ترین دلایل استفاده از طراحی سایت های ریسپانسیو یا واکنشگرا انعطاف پذیری بالای ان است که این امر باعث می شود از تمام ظرفیت نمایشگر کاربر مورد نظر برای نمایش صفحه ی سایت شما استفاده شود. از مزایای دیگر استفاده از طراحی سایت واکنشگرا بهینه بودن از نظر هزینه است . زیرا پیش از اینها بسیار رایج بود که کاربرانی که با تلفن همراه به سایت مراجعه می کردند باید از نسخه ی موبایل سایت استفاده می کردند. که این امر باعث ایجاد هزینه هایی علاوه بر هزینه های طراحی سایت میشد. همچنین داشتن سایت های جدا برای کاربران موبایل و کامپیوتر باعث میشد که برای مدیریت سایت نیز دچار پیچیدگی شوند. و برای مدیریت انها نیز نیاز به نیروهای مجزا و بیشتری بود و از این منظر هم میتوان گفت که طراحی سایت واکنشگرا به صرفه تر است . همچنین موتور جستجوگر گوگل نیز از سایت های ریسپانسیو حمایت می کند و به این سایت ها امتیاز بالاتری می دهد. همچنین در صورت جستجو از طریق موبایل گوگل در نتایج جستجو سایت های واکنشگرا و منطبق با گوشی ها را به افراد پیشنهاد می دهد. و همین امر باعث پایین امدن رتبه و سئو سایت های غیرواکنشگرا خواهد شد.