آشنایی با طراحی سایت استاتیک و ویژگی های آن
17/12/2016
طراحی پرتال
نحوه طراحی سایت پرتال در اینترنت
17/12/2016
نمایش همه

مزیت های استفاده از زبان برنامه برنامه نویسی PHP در طراحی سایت

زبان برنامه نویسی php

 

در مقاله ” آشنایی با طراحی سایت استاتیک و ویژگی های آن  ” با چگونی طراحی سایت استاتیک و مزایا و معایب آن آشنا شدیم و مشاهده نمودیم که در این نوع از طراحی وب سایت اعمال تغییرات امری دشوار به حساب می آید . به مرور زمان صفحات طراحی سایت داینامیک جایگزین صفحات استاتیک شدند و در نهایت با پیدایش انواع زبان های برنامه نویسی قدرتمند همانند زبان برنامه نویسی php ، asp.net و … در دنیای طراحی سایت تحولی بزرگ شکل گرفت .

مزایای استفاده از زبان برنامه نویسی php :

تمامی زبان های برنامه نویسی موجود در سراسر دنیا کامل نمی باشند و دارای نکات منفی و مثبت به خصوص در حوزه طرحی سایت و تولید صفحات پویا می باشند . از این رو به طور کل  می توان گفت هدف اصلی از تولید صفحات پویا و طراحی وب سایت داینامیک ، مدیریت محتوا می باشد . برخی دیگر از مزیت های استفاده از زبان برنامه نویسی php به شرح زیر می باشند :

  • دسترسی آسان
  • رایگان بودن این سرویس
  • طراحی سایت به کمک زبان برنامه نویسی php به شما این امکان را خواهد داد که از انواع فریم ورک های قدرتمند را برای وب سایت تان انتخاب نمایید .
  • وجود امکان سازگاری کامل با انواع سرور ها
  • پشتیبانی از انواع و اقسام دیتابیس ها
  • توانایی دسترسی به منابع
  • وجود امکان ادغام کد های زبان برنامه نویسی php در کد های HTML

زبان برنامه نویسی php

روش نمایش کد های زبان php در سیستم عامل :

زبان برنامه نویسی php یک زبان برنامه نویسی سمت سرور می باشد که برای اجرا شدن کد ها نیازمند به اتصال به سرور می باشد . برای آسان شدن روند کار نرم افزار هایی طراحی شده اند که در آن ها سرور مجازی موجد می باشد و به طور رایگان آن ها را دریافت نمایید .

کدام زبان برنامه نویسی را انتتخاب کنیم ؟

هنگامی که تصمیم به طراحی سایت می گیرید این سوال برای شما پیش خواهد آمد که از میان زبان برنامه نویسی php  و زبان برنامه نویسی ASP.NET کدام یک بهتر است . زبان PHP بر اساس سیستم عامل لینوکس و زبان ASP.NET بر اساس سیستم عامل ویندوز می باشد . سیستم عامل لینوکس به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار می گیرد اما سیستم عامل ویندوز نیازمند هزینه می باشد . هم چنین از لحاظ هاست هاست لینوکس نسبت به هاست ویندوز از قیمت پایین تری برخوردار می باشد .