طراحی سایت
مطرح نمودن نیازها و انتظارات با کارشناس طراحی سایت – بخش اول
30/11/2016
طراحی سایت
تحلیل و بررسی ویژگی های به روز ” ویندوز سرور ” در سال ۲۰۱۶ :
30/11/2016
نمایش همه

مطرح نمودن نیازها و انتظارات با کارشناس طراحی سایت – بخش دوم

طراحی سایت

در بخش اول دلایلی را مطرح کردیم که نشان دهنده سختی کار ارائه طرح ذهنی به کارشناس طراحی سایت بود و حالاتی که ممکن است برای شما به عنوان متقاضی سایت پیش بیاید را شرح دادیم. حال در ادامه این مبحث به راه حل ها و ارتباط متقابل با کارشناسی طراحی سایت خواهیم پرداخت.

راهکار برای مشکلات احتمالی

راهکار برای هر دو حالتی که ذکر کردیم تفاوت چندانی ندارد و با مقداری اطلاح این پیشنهاد برای هر دو حالت مناسب می باشد. بهترین راهکار این است که به دنبال سایتی باشید که تمامی آن چیزهایی که در نظر شما است در آن وجود داشته باشد یا حداقل تا حد زیادی به طرح ذهنی شما شبیه باشد و سپس آدرس ان سایت را به کارشناس طراحی سایت خود بدهید. البته بهتر است که بیش از یک سایت را به عنوان نمونه به طراح بدهید و هرقدر که تعداد سایت های نمونه و شبیه به خواسته شما بیشتر باشد قطعاً طرحی که در ذهن طراح سایت شما شکل خواهد گرفت به ایده شما نزدیک تر خواهد بود. با این شیوه شما می توانید طراح را در مسیری که خود می خواهید برای طراحی سایت قرار دهید. لازم به ذکر است که احتمال یافتن سایتی که کاملاً شبیه ایده ذهنی شما باشد بسیار کم است و به همین خاطر از سایت های مختلفی که هر کدام احتمالاً قسمتی از لوگویی که شما می خواهید بسازید دارند به عنوان مثال برای توضیح خواسته خود به طراح استفاده کنید. چینش این قطعه ها با سایر نیاز های شما در مجموع به ساخت سایت شما خواهد انجامید.

طراحی سایت

بیان نظرات و پذیرش جواب ها

در تمامی مباحث و گفتگوهایی که با کارشناس طراحی سایت خود دارید جدا از ارائه نظرات خود نظرات طراح سایت را نیز گوش دهید و در صورت استفاده از کلمات فنی توسط طراح، معانی آن کلمات را بپرسید و سعی کنید پس از اتمام جلسه هیچ ابهامی باقی نمانده باشد و دو طرف به خوبی نظرات یکدیگر را متوجه شده باشند. سعی کنید کارهایی که طراح سایت به شما می گوید که قابلیت اجرا شدن و پیاده سازی را ندارند از وی نخواهید و چگونگی انجام کار را نیز به وی تذکر ندهید زیرا نحوه انجام کار به طراح بستگی دارد و شما صرفاً خواسته خود را بیان می کنید و نتیجه را از وی می خواهید. در هر مرحله ای از طراحی سایت اگر از آن قسمت رضایت نداشته یا قصد تغییر آن را داشتید به طراح بگویید و به روز آخر موکول نکنید. به صورت قسمت به قسمت از خوب طراحی شدن جزئیات مختلف اطمینان حاصل کنید و سپس اجازه دهید که مرحله بعد طراحی شروع شود.

 

هزینه مالی و قیمت

در مراحل اولیه شما با کارشناس یا شرکت طراحی سایت در مورد کارهایی که نیاز به انجام آن است صحبت و توافق می کنید که در ازای طراحی سایت با شرایط ذکر شده چه مقدار هزینه باید بپردازید. تمامی تغییرات و ویرایش های کوچک و جزئیات نیز در همان قسمت در نظر گرفته خواهد شد ولی باید به یاد داشته باشید که در صورتی که تصمیم به ایجاد تغییرات بزرگ و اصلاحاتی در طراحی بگیرید هزینه آن در نظر گرفته نشده است. بنابراین در قرارداد تمامی موارد را به دقت در نظر بگیرید و از تغییراتی که به صورت رایگان بعد از اتمام کار انجام خواهد شد نیز اطلاع پیدا کرده و در قرارداد درج کنید.