طراحی سایت
فرایند طراحی سایت-خودم یا دیگران بخش دوم
29/11/2016
طراحی سایت
مطرح نمودن نیازها و انتظارات با کارشناس طراحی سایت – بخش دوم
30/11/2016
نمایش همه

مطرح نمودن نیازها و انتظارات با کارشناس طراحی سایت – بخش اول

طراحی سایت

شاید از ما سوال کنید که مگر حرف زدن با کارشناس طراحی سایت هم نیاز به آموزش دارد. جواب مثبت است. در واقع همین برقراری ارتباط و مطرح نمودن نیازهایتان یکی از سخت ترین قسمت های مقوله طراحی سایت است. دلیل ما هم این است که وقتی می خواهید در مورد جزئیات و ریزه کاری های طرح صحبت کنید شما و طراح سایت یک زبان مشترک نخواهید داشت. کارشناسان طراحی سایت از واژگاه و عبارتی استفاده می کنند که ممکن است شما هیچ آشنایی با آنها نداشته باشید. به همین دلیل در این نوشته بر آن شدیم که توضیحاتی را به شما عزیزان ارائه کنیم.
زمانی که شما می خواهید سایتی را برای خود داشته باشید ابتدا با تخصیص زمان مناسب، سعی کنید یک شرکت خوب را که به نظرتان توانایی طراحی سایت حرفه ای و برجسته برای شما را دارد بیابید. حال در هنگام مراجعه به شرکت و صحبت کردن با متخصص طراحی سایت به این نتیجه می رسید که بیان آن چیزی که در ذهن شما وجود دارد در قالب کلمات و دریافت کامل منظور شما توسط طراح بسیار سخت است. زمانی شما خواهید توانست یک سایت ایدئال مطابق تصورات و اهداف و برنامه های خود داشته باشید که بتوانید با زبان درست آنها را به متخصص طراحی سایت انتقال دهید. پس مهم تر از تخصص و اینکه طراح چقدر حرفه ای است این موضوع است که شما تا چه حد طرح ذهنی خود را بتوانید به طراح انتقال دهید. بنابراین اگر نتوانید این کار را انجام دهید هیچ کارشناس طراحی سایتی نخواهد توانست آنچه مد نظر شما است را به صورت کامل پیاده سازی نماید.

طراحی سایت

حالات ممکن
حالت اول: در این حالت شما می دانید که محتوایی که می خواهید در سایت قرار بدهید چه چیزی است ولی نمی دانید که چگونه و به روشی آنها را به بازدیدکننده نشان بدهید که بیشترین تأثیر مثبت را داشته باشد.
حالت دوم: در این حالت شما هم از چیزی که قرار است در سایت بگذارید و هم طرح ذهنی آن را دارید. تنها مشکل این است که نمیدانید آن را چگونه باید اجرا نمایید.
در هر حالت تفاوت چندانی نمی کند زیرا شما باید ایده ذهنی خود را به کارشناس طراحی سایت توضیح بدهید. لازم به اشاره است که برخلاف تصوری که ممکن است داشته باشید حالت دوم نه تنها بهتر نیست بلکه بر عکس سخت تر از حالت اول نیز هست. در صورتی که دست کارشناس و متخصص طراحی سایت را باز بگذارید شاید بهترین کار باشد زیرا با توجه به سابقه و تجربه ای که دارد می تواند کار بسیار خوبی را به شما ارائه دهد و شما صرفاً به مطالب و محتوای سایت نظارت دارید. طبیعتاً ارائه یک سری توضیحات کلی و جامع مانند زمینه شغلی و محصولاتی که برای ارائه یا فروش قرار است در سایت بگذارید و هدفتان از تصمیم به طراحی سایت بسیار آسانتر از این است که در مورد تعدیل رنگ ها و ترکیب رنگ و غیره به کارشناس طراحی سایت توضیح بدهید.