طراحی نرم افزار
الگوریتم مرغ مگس خوار در طراحی سایت و گوگل
18/03/2019
طراحی سایت
پیام خطای اعتبارسنجی در طراحی سایت
19/03/2019
نمایش همه

معرفی انواع منو و کاربرد آن ها در طراحی سایت

طراحی سایت

طراحی سایت  طراحی وب سایت  طراحی سایت تهران

معرفی انواع منو و کاربرد آن ها در طراحی سایت یکی از مباحث مهم در طراحی سایت منو و کاربردهای آن است انتخاب منو در طراحی سایت و موارد کاربرد آن را در وب سایت ما برای شما در این مقاله بیان خواهیم کرد منو چیست هنگامی که کاربران وارد طراحی سایت می شوند تنها چیزی که مانع از سر در گمی کاربران می شود منو سایت است در طراحی سایت منو انواع مختلفی دارد. نوار افقی بالای صفحه ، نوار عمودی، نوار شناور، نوار کر کره ای و به صورت پاورقی.

 

طراحی سایت با نوار منوی افقی

محل قرار گیری این نوار منو در بالای صفحه و به صورت عمودی است ومناسب اکثر طراحی سایت ها می باشد  این  منو نواری می تواند به صورت دکمه شکل و به صورت متنی طراحی شود. معمولا اکثر طراحی سایت های ساده که نمی خواهند شلوغ باشنداز این نوع منو استفاده می کنند. برای سایت هایی که منو زیاد دارند اصلا مناسب نیست این منوها در طراحی سایت آموزشی و فروشگاهی و بیشتر سایت هایی که می خواهند صفحات خود را خلوت نگه دارند کارایی دارد.

 

طراحی سایت

طراحی سایت با منو عمودی

مشخصه این منو سه خط موازی است که درطراحی سایت در سمت راست بالای صفحه قرار می گیرد که زبانه های منو از بالا به پایین قرار می گیرند و معمولا این منو برای سایت های شلوغ که لینک زیاد دارند مورد استفاده قرار می گیرد این منو برای سایت های رستوران و… کارایی دارد.

 

طراحی سایت با منوی کشویی

در تعریف این نوع منوها که به چندین زیر مجموعه تقسیم می شود و در طراحی سایت از بالا به پایین است ساختار اینگونه منوها که کاربرد افقی دارد و خدمات و محصولاتی را که دارای زیر مجموعه است نمایش می دهد. در ساختار این نوع منوها برای نمایش زیر مجموعه محصولات به کار می رود. باعث دسترسی بهتر به صفحات داخلی طراحی سایت می گردد و به کاربران کمک می کند که منو دسته بندی را بهتر مشاهده کنند. استفاده از قالب های رایگان برای طراحی سایت از بهترین مقالات وب سایت لیموترش م باشد که مطالعه ی آن را به کاربران عزیز پیشنهاد می کنیم.

 

طراحی سایت

طراحی سایت با منو آکاردئونی

این منوها که به صورت عمودی در کنار منوی اصلی باز می شوند و استفاده از این نوع منو در طراحی سایت باعث ایجاد نظم درسایت می گردد ما در این قسمت به دو نوع منو آکاردئونی اشاره می کنیم. منوی شناور کارایی این منو در طراحی سایت برای زمانی است که شما می خواهید لیستی با پنجره کوتاه داشته باشید. منوی درختی کارایی این منودر طراحی سایت برای زمانی است که سایت شما ظاهری مرتب و حرفه ای داشته باشد. این منو دارای یک مشکل اساسی است این که ممکن است کاربر متوجه نشود این منو دارای زیرمجموعه منو است.