طراحی سایت مجله اینترنتی
27/01/2018
تاثیر هاست در سئو سایت
29/01/2018
نمایش همه

مقایسه ی طراحی سایت و طراحی اپلیکیشن

مقایسه ی طراحی سایت و طراحی اپلیکیشن

در سالهای اخیر و با رو به فزون گذاشتن گوشی های هوشمند تحول چشمگیری در عرصه ی طراحی سایت و نرم افزار های موبایلی رخ داد. سایت ها رو به واکنشگرا شدن نهادند تا بتوانند از طریق بازدید های موبایلی افراد دارای بازدید های بیشتری شوند. نرم افزار های موبایلی نیز دارای تنوع بسیار زیادی شدند و در بازه ی زمانی بسیا رکوتاه چندساله از ده ها عدد به ده ها و صدها نرم افزار تبدیل شدند. و برای سهولت و کارایی بیشتر برای کاربران هر چند از گاهی  به روز رسانی انها را در اختیار کاربران قرار می دهند و با این به روز رسانی ها در واقع به امکانات نسخه ی قبلی می افزایند و یا اشکالات نسخه ی قبلی را برطرف می نمایند. در این میان صاحبان مشاغل با این سوال مواجه می شوند طراحی سایت ویا طراحی اپلیکیشن کدامیک موثرتر خواهند بود. بسیاری از افرادی که برای طراحی سایت برای کسب و کار خود اقدام میکنند درخواست یک طراحی نرم افزار اختصاصی نیز دارند . در واقع شاید سوالی که بیشتر برای اینگونه افراد مطرح می شود این موضوع است که اپلیکیشن ها و یا سایت ها کدامیک جایگزین هم خواهند شد؟ در پاسخ باید گفت که هیچ یک. بله در حقیقت هیچکدام از اینها نخواهند توانست جایگزین دیگری شوند. چرا که حوزه ی فعالیت مشابه و نزدیک به هم و در عین حال با تفاوت های کارایی گسترده ای هستند. و همانطور که تاکنون نیز مشاهده میکنید نخواهند توانست جاگزن دیگری باشند.

طراحی سربرگ

مزیت ها یا معایب طراحی سایت و طراحی اپلیکیشن

از جمله ویژگی هایی که طراحی سایت ها اکنون بسیار به ان توجه دارند واکنشگرا بودن سایت هاست برای انطباق و همخانی بیشتر با گوشی های هوشمند .از این منظر می توان گفت طراحی سایت و یا طراحی اپلیکیشن بسیار مشابه و نزدیک به هم عمل میکنند. موضوع دیگری که در این زمینه قابل بررسی است. موضوع فضای ذخیره سازی است . که برنامه های موبایلی همواره درحال اشغال فضای بیشتری هستند و کاربران درحال ازادسازی فضای بیشتری از تلفن همراه خود هستند تا برنامه ها به درستی عمل کنند. درحالی که سایت های اینترنتی دارای چنین محدودیتی نیستند. مساله ی دیگر موتورهای جستجوگر هستند که امکان جستجوی بسیار محدودی را به برخی از برنامه ها میدهند. و در واقع می توان گفت که از دید طراحی سایت ها بسیار منحصر به فرد عمل میکنند. در حقیقت سایت ها طراحی میشوند که بتوانند در موتورهای جستجو توسط سایر مردم یافته شوند. و سایت کسب و کار شما هم بتواند یکی از نتایج جستجوی خوب برای کاربر باشد.

طراحی سایت دکوراسیون داخلی

اما موضوع بسیار با اهمیتی که باید در انتها یاداور شویم این موضوع است که طراحی سایت و طراحی اپلیکیشن ها از نظر ماهیت و کارایی هریک بسیار متفاوت از هم هستند و شاید این مقایسه به طور کل چندان درست نباشد. بسیاری از پروژه ها هستند که باید در فضای اپلیکیشن ها پیاده سازی و اجرا شوند . قابلیت اجرا در فضای سایت ندارند و به همین نسبت بسیاری از پروژه ها نیز هستند که باید فقط به صورت یک سایت طراحی و پیاده سازی شده و فعالیت کنند. و این دو نمی توانند جایگزین دیگری شده و به طور مستقل از هم به فعالیت خود ادامه میدهند.