در طراحی سایت چه کنیم که بلوکه نشویم
11/12/2016
بررسی میزان اهمیت کنترل کیفی در طراحی سایت
12/12/2016
نمایش همه

مقصود شما از طراحی سایت چه هدفی است

هدف از طراحی سایت

 

برای طراحی سایت افراد اهداف گوناگونی را در سر می پرورانند. برای اشخاصی که قصد دارند یک سایت برای سرگرمی و یا برای کسب و کار طراحی کنند، اطلاع داشتن از چگونگی طراحی سایت ضروری است. سایت های مختلفی وجود دارند که در آنها مقالات و نکاتی برای راهنمایی شما وجود دارد و اطلاعات لازم را به شما ارائه می دهند که در میان آنها سایت های کمی هستند که برای مبتدیان مطالب مناسب در نظر می گیرند. برای طراحی وب سایت ظاهراً افراد باید یک سری اطلاعات کلی و پیش زمینه ها در مورد عواملی که می تواند در طراحی وب سایت مؤثر باشد داشته باشند. به همین برخی سایت ها نگاهی ساده تر از آنچه باید به مقوله طرحی سایت دارند.

اهمیت بیشتر برخی مقوله ها در طراحی سایت

طراحی وب سایت با ظاهری نسبتاً قابل قبول برای هر کسی قابل انجام است. اما چیزی که اهمیت دارد این است که چه کارهایی باید انجام داد که یک سایت بتواند منبع درآمدی برای شما باشد و قادر باشد بازدید کنندگان زیادی را به سایت شما جلب کند. دلایل فوق اهمیت زیادی در طراحی سایت دارند و طبیعتاً هر کسی قادر به انجام آن نمی باشد. این دو مقوله ارتباط چندانی به موضوع سایت شما ندارد و هر کسی و با هر هدفی نیاز دارد که در طراحی سایت آنها را در نظر بگیرد.

هدف از طراحی سایت

جذب بازدید کننده در مقوله طراحی سایت

اگر سایت شما توانایی جذب کاربران را نداشته باشد مطمئنن هیچ فایده ای نخواهد داشت. حال اینکه منظور شما از طراحی وب سایت سرگرمی باشد یا ارتباط با افراد خانواده و غیره تفاوتی ندارد. هدف اول از طراحی سایت جذب مخاطب است. خصوصاً اگر مایلید از طریق طراحی وب کسب درآمد کنید باز هم نیاز است که بازدید کنندگان از سایت شما دیدن کنند تا قادر باشید آنها را برای خرید از طریق سایت خود متقاعد کنید.

بنابراین شما باید آدرس و مشخصات خود را جهت ارتباط کاربران با شما بارگذاری کنید و پیشنهادات ویژه ای را به آنها ارائه کنید تا با جلب اعتماد آنها بتوانید آنها را تحریک به خرید از سایت کنید. باید با تبلیغات مناسب افراد را با محصولات و خدمات خود آشنا کنید و چشم اندازی برای فروش داشته باشید و نهایتاً سعی کنید که افراد ترغیب شوند که به سایت شما بازگردند. بنابراین باید به یاد داشته باشید که در اکثر سایت ها در مورد طراحی سایت راه های کار کردن با سیات را به شما نمی گویند.