طراحی سایت مجری رادیو و تلویزیون
13/11/2018
معرفی کسب و کار از طریق طراحی سایت
13/11/2018
نمایش همه

میزان مالیات کسب و کار اینترنتی

طراحی سایت

طراحی سایت

میزان مالیات کسب و کار اینترنتی

 

طراحی سایت  طراحی وب سایت  طراحی سایت تهران

عدم شناخت بازرسان مالیاتی با نوع فعالیت کسب و کار اینترنتی موجب شده است که میزان مالیات کسب و کار اینترنتی ناعادلانه تعیین بشود. مسئولان سازمان امور مالیاتی کشور معتقد هستند که کسب و کار های اینترنتی مانند افراد حقیقی مشغول در بازار موظف به پرداخت میزان مالیات کسب و کار اینترنتی خود هستند. در کنار بحث میزان مالیات کسب و کار اینترنتی مسئولان سازمان امور مالیاتی کشور استفاده از روش های جدید کسب و کار و اشتغال زایی با استفاده از روش های جدید تکنولوژی را حمایت می کنند و تاکید دارند بر توسعه و گسترش کسب و کارهای اینترنتی. در بیشتر کشورهای جهان میزان مالیات کسب و کار اینترنتی مشخص است. دستگاه های مربوط به دارایی و مالیات مانند وزارت اقتصاد و سازمان بورس می توانند در میزلان مالیات کسب و کار اینترنتی نقش داشته باشند و به سازمان امور مالیاتی در این زمینه یاری برسانند.

 

 

هشدار به خریداران در زمینه ی مالیات کسب و کار اینترنتی

گاهی بعضی از این فروشگاه های اینترنتی از خریداران خود می خواهند که میزان مبلغ کالای خریداری شده را کارت به کارت کنند. در رابطه با این روش تاکید می شود که این روش به هیچ عنوان امن و مطمئن نیست و از همین رو باید از طریق درگاه بانکی معتبر در سایت پرداخت شود زیرا خریدار ضمانتی برای دریافت کالای خریداری شده ی خود ندارد و از طرفی اینکه در زمینه ی میزان مالیات کسب و کار اینترنتی، مسئولان سازمان امور مالیاتی به مشکل بر خواهند خورد.

 

نظارت بر فعالیت های فروشگاه های اینترنتی

برا ی تعیین میزان مالیات کسب و کار اینترنتی مرکز توسعه ی تجارت الکترونیک که وابسته به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد، طرح هایی را برای نظارت بر فعالیت های فروشگاه های اینترنتی برای تعیین میزان مالیات کسب و کار اینترنتی در نظر گرفته اند اما در این زمینه چارچوبی خاصی وجود ندارد. بعضی از این فروشگاه های اینترنتی دارای شناسنامه هستند که از این طریق فعالیت هایشان قابل بررسی و نظارت است.