طراحی سایت
بهره گیری از پینترست در بهبود سئو سایت
27/02/2018
طراحی سایت
تاثیر جستجوی معنایی در سئو سایت
03/03/2018
نمایش همه

مینیمالیسم در طراحی سایت

طراحی سایت

طراحی سایت

مینیمالیسم در طراحی سایت

 

 

طراحی وب سایت : یکی از سبک های هنری که اخیرا در حوزه ی طراحی سایت بسیار مورد توجه قرار گرفته است استفاده از سبک مینیمالیسم می باشد که در ادامه سعی داشته ایم هرچه بیشتر شما را  با این سبک هنری و نیز ترکیب ان با علم طراحی سایت اشنا نماییم .

 

 

طراحی سایت مینیمالیسم چیست

طراحی سایت

طراحی سایت

طراحی سایت : به روشی از طراحی اصطلاحا مینیمالیسم گفته می شود که در ان به ساده گرایی و ارتباط نزدیک عناصر توجه می شود و همچنین بدور از هرگونه پیچیدگی می باشد . در حقیقت مینیمالیسم به طور کامل به معنای سادگی نیست بلکه در این نوع طراحی به گونه ای از عناصر اصلی و مهم استفاده می شود و عناصر اضافی یا پیچیده را حذف می کنند. و به این شکل کاربر به راحتی به مقصود و اهداف دست می یابد و به اسانی ارتباط برقرار کرده و به تعامل با اثر می پردازند.

 

منظور از مینیمالیسم در طراحی سایت

 

تقریبا در تمام مکاتب هنری می توان مینیمالیسم را مشاهده کرد و تقریبا از یک قرن پیش شاهد بروز اثار مینیمال بوده ایم و در سالهای اخیر از این سبک در طراحی سایت ها نیز بسیار استفاده شده است  و امروزه در اکثر طراحی سایت های مدرن شاهد استفاده از سبک های مینیمال هستیم . در این گونه از طراحی سایت ها بیشتر شاهد طراحی سایت های ساده و نظم و ارتباط رنگ و فضا و همینطور اجزای تشکیل دهنده ی سایت هستیم .

 

اصطلاحات طراحی سایت

طراحی سایت

قوانین مینیمالیسم در طراحی سایت

 

استفاده کمتر مساوی است با تاثیر بیشتر

در طراحی سایت به این موضوع توجه کنید که از عناصری استفاده نمایید که برای طراحی سایت ضروری هستند . و از عناصر غیر ضرور و جزئی بپرهیزید . به طور کلی تاثیر کل یک اثر بهتر از تاثیر جزئی هر بخش است .

 

حذف عناصر اضافی

در این مورد باید بگوییم برای پیروی کردن از سبک مینیمالیسم شما باید تنها اجزایی را حفظ کنید که برای عملکرد وب اجباری و ضروری هستند و از وجود موارد دیگر چشم بپوشید.

 

حذف عناصر تا زمان مختل شدن طراحی سایت

 

عناصر را تا زمانی که استفاده از وب سایت مختل شود می توانید حذف نمایید .

 

طراحی سایت با زبان کد نویسی XML

طراحی سایت با زبان کد نویسی XML

کلیه جزییات را درنظر بگیرید

عناصر باقی مانده برای وب سایت تان باید حیاطی باشند به احساس مخاطب در زمان مشاهده ی سایت تان فکر کنید . احساس مدرن بودن تمیز بودن سایت و یا هر احساسی که ممکن است بازدید کننده از طراحی سایت تان داشته باشد . بر اساس این احساس می توانید بازهم جزییاتی را کم و یا حتی اضافه نمایید تا به نتیجه ی مطلوب و دلخواه دست یابید .

 

استفاده از رنگ های مینیمال

از رنگ هایی که بسیار در ارتباط و تعامل با یکدیگر هستند و با هم مرتبط هستند استفاده نمایید . در این زمینه نیز به احساس مخاطبانتان توجه کنید و بر اساس ان به تغییر الگوی طراحی خود بپردازید.

 

استفاده از فضاهای سفید و خالی در طراحی سایت

 

سعی کنید از فضاهای سفید و خالی به درستی و در موقعیت مناسبی استفاده کنید لزومی ندارد که تمامی قسمت های وب سایت شما پر باشد . بخش های سفید سایت تان حتی می تواند هدایت کننده ی مخاطبتان برای مشاهده ی مطلبی خاص باشد .