طراحی نرم افزار
طراحی سایت بنر تبلیغاتی
25/06/2019
طراحی سایت
آشنایی با عملکرد ادوبی لایتروم در طراحی سایت
26/06/2019
نمایش همه

نحوه اشتراک گذاری اسکپیت کد در طراحی سایت

طراحی سایت

طراحی سایت  طراحی وب سایت  طراحی سایت تهران

شما مقدار زیادی از اچ تی ام ال، سی اس اس، جاوا اسکریپت و کد پی اچ پی را دارید که میخواهید رول بکشید و از هر هارد دیسک خود سعی کنید هر بار که پروژه طراحی سایت خود را با تیم توسعه خود شروع می کنید، توسعه دهندگان خارجی یا حتی مشتریان را در طراحی سایت یادآوری کنید. این در چند سال گذشته یک مشکل با برخی از توسعه دهندگان در طراحی سایت بوده است. به اشتراک گذاری و صرفه جویی در کد آنلاین در حالی که بازخورد در همان زمان می تواند یکی از بخش های قوی از مدیریت پروژه طراحی سایت است. ابزارهای زیادی وجود دارد که به شما امکان می دهد به طور خاص ذخیره کنید و کد نوشته شده را به اشتراک بگذارید. هر ابزار دارای مزایا و معایب در طراحی سایت است.

گفته می شود که یک ابزار جدید به نام کدپن وجود دارد. این ابزار ارائه می دهد بیش از صرفه جویی در صرفه جویی و به اشتراک گذاری قطعه، اما شامل ویژگی های بیشتر از دیگر ابزار به اشتراک گذاری کد در طراحی سایت محبوب است.

 

منظور از کدپستی در طراحی سایت چیست؟

کدپستی یکی از ابزارهای توصیه شده است که وظیفه به اشتراک گذاری کد منبع ساده و سریعتر در طراحی سایت است. این مکان برای توسعه دهندگان است تا بتوانند کد را با یک جامعه قابل توجه از توسعه دهندگان به اشتراک بگذارند و آن را ذخیره کنند و بتوانند با کد طراحی سایت خود به شما کمک کنند. این زبان های مختلف برنامه نویسی را برای انتخاب پی اچ پی، جاوا اسکریپت، ای جی ای ایکس و موارد دیگر در طراحی سایت فراهم می کند. این در حال حاضر از ۵۳ زبان برنامه نویسی مختلف پشتیبانی می کند که می تواند به صورت خصوصی یا عمومی در طراحی سایت به اشتراک گذاشته شود.

 

طراحی سایت

بهترین ویژگی های کدپستی در طراحی سایت عبارتند از:

• ترتیب کد را در طراحی سایت مرتب کنید

• قطعه کد در مجموعه ها را در طراحی سایت طبقه بندی کنید

• نسخه قطعه ای را در طراحی سایت دنبال کنید و کنترل کنید

• شغل را با همکاری ارائه می دهد به طور مستقیم به ایمیل ثبت شده در طراحی سایت شما

• قطعه کد کاربر را که به طور مستقیم در جدول زمانی خود دنبال می کنید را در طراحی سایت نمایش می دهد

 

عملکرد کدپستی در طراحی سایت

قبل از اینکه بتوانید بخش کد را داخل کدپن بنویسید و به اشتراک بگذارید، باید یک حساب کاربری در طراحی سایت داشته باشید. برای انجام این کار لازم است که به صفحه ثبت نام بروید و فرم را با اطلاعات خود در طراحی سایت پر کنید.

 

کدپست ثبت نام در طراحی سایت

یک ایمیل تأییدیه به ایمیلی که در هنگام ثبت نام استفاده کردید، در طراحی سایت ارسال خواهد شد. روی دکمه «فعال کردن حساب» کلیک کنید و به صفحه تنظیمات هدایت می شوید که در آن می توانید اطلاعات اضافی درباره خودتان مانند شهر، کشور، زیستی، حساب های رسانه های اجتماعی، و همچنین نماد در طراحی سایت را وارد کنید.

نکته: فراموش نکنید که اگر در مورد فرصت های شغلی علاقمند هستید، کادر تأیید در پایین صفحه تنظیمات در طراحی سایت تیک بزنید. سایر کاربران ممکن است شما را برای یک کار یا پروژه طراحی سایت خاص استخدام کنند که شامل فرصت های تمام وقت یا درآمد اضافی است. روی فعال کردن حساب در طراحی سایت کلیک کنید.

 

تنظیمات کدبندی در طراحی سایت

شما همیشه می توانید با کلیک ماوس خود را بر روی نماد خود را در گوشه سمت راست بالای داشبورد خود به منوی کشویی در طراحی سایت منحرف شوید و اطلاعات را در صفحه تنظیمات در طراحی سایت ویرایش کنید.

 

اطلاع رسانی ایمیل در طراحی سایت

تنظیمات آگاه شدن از طریق ایمیل را با کشیدن موس روی نماد خود و کلیک روی پیوند «هشدار» در طراحی سایت کنترل کنید. این همه تنظیمات ایمیل شما مانند نظرات جدید یا پاسخ ها به بخش های کد، دوست، پیروان جدید و غیره را در طراحی سایت نشان می دهد.

 

اعلان های داشبورد در طراحی سایت

درست مانند فیس بوک و دیگر طراحی سایت های رسانه های اجتماعی، در کدپن نیز یک ویژگی وجود دارد که در آن می توانید اعلان ها را در داشبورد بررسی کنید. اعلان ها را با کشیدن موس خود به نماد زنگ در کنار ابر (آیکون اسنیپت جدید ایجاد کنید) را در طراحی سایت بررسی کنید.

 

ایجاد یک قطعه کد در طراحی سایت

برای ایجاد قطعه کد خود در کدپن، روی نماد ابر در گوشه سمت راست صفحه داشبورد خود در کنار کادر جستجو در طراحی سایت کلیک کنید و صفحه کد کد نمایش داده شود.

 

کدپستی کد قطعه در طراحی سایت ایجاد کنید

از آنجا شما می توانید عنوان کدهای کد خود، کد، توضیحات، زبان برنامه نویسی و تنظیم سطح دسترسی را در طراحی سایت تایپ کنید.

 

انواع دسترسی در طراحی سایت

قطعه عمومی: کد ها توسط موتورهای جستجو نشان داده می شوند و در نتایج جستجوی کدبند در طراحی سایت باز می گردند.

قسمت خصوصی: یو آر ال های اسنیپت کد برای هر کسی قابل مشاهده است، اما قطعه در قطعه های عمومی، نتایج جستجوی کدبندی در طراحی سایت نمایش داده نمی شود و توسط موتورهای جستجو در طراحی سایت نمایه نمی شود.

خصوصی: کد قطعه تنها برای خالق در طراحی سایت قابل مشاهده است. شما همچنین می توانید قطعه کد جدید خود را در داخل مجموعه خود قرار دهید. مجموعه یک روش طبقه بندی کد در طراحی سایت شماست. شما می توانید به سادگی مجموعه ای جدید را با تایپ کردن آن در جعبه متن زیر کشویی و یا انتخاب هرکدام از مجموعه های موجود در منوی کشویی، در طراحی سایت اضافه کنید.

 

کنترل نسخه در طراحی سایت

کنترل نسخه یک راه عالی برای پیگیری تغییرات ساخته شده به بخش های کد شماست. اکثر طراحان طراحی سایت احتمالا با نوعی سیستم کنترل نسخه کار کرده اند و مزیت واضح این ویژگی این است که توانایی ردیابی نامحدود از پیشرفت کدهای شما بدون مبادله هر گونه فایل را در طراحی سایت داشته باشد. کدپستی این ویژگی را به شیوه ای صاف فراهم می کند. اگر قطعه کد را چند بار تغییر دادید، هر بار که ذخیره می کنید، هر فایل را در طراحی سایت پیگیری می کنید و همیشه می توانید به نسخه قبلی بازگردید.

شما می توانید هر نسخه با شماره های زیر جعبه اسنیپت کد را ببینید. برچسب “آخرین نسخه” آخرین تغییرات ایجاد شده در قطعه کد را در طراحی سایت نشان می دهد. اگر بر روی یکی از نسخه ها کلیک کنید، تغییرات انجام شده در آن نسخه کد خاص کد نمایش داده خواهد شد. شما می توانید به راحتی لینک هر نسخه را در طراحی سایت کپی کنید اگر می خواهید با سایر توسعه دهندگان در طراحی سایت به اشتراک بگذارید.

 

توسعه دهندگان در طراحی سایت

کدپستی به شما امکان می دهد که برنامه نویس ها را دنبال کنید تا آخرین پروژه های طراحی سایت یا کدک های خود را مشاهده کنید. توسعه دهندگان زیر هر زمان که برنامه نویس یک کد کد جدید را منتشر می کند به شما در طراحی سایت اطلاع می دهد. قطعه عمومی کد توسعه دهنده میتواند به اشتراک گذاشته شود، مورد علاقه یا نظر در مورد آن در طراحی سایت باشد. شما همچنین می توانید قطعات کد را از لیست های مختلف برنامه نویس به مجموعه خود ذخیره یا اضافه کنید. برای دنبال کردن یک توسعه دهنده، فقط روی پیوند «توسعه دهندگان» در ناوبری اصلی کلیک کنید و یک لیست از توسعه دهندگان بر روی صفحه نمایش در طراحی سایت نشان داده می شود. از اینجا شما هر اطلاعات توسعه دهنده مانند مکان، مهارت ها، در دسترس بودن شغل، پیروان و دوستداران را در طراحی سایت می بینید. با کلیک روی دکمه «دنبال»، توسعه دهنده را به لیست «دنبال» در طراحی سایت اضافه خواهید کرد.

شما همچنین می توانید جستجوی پیشرفته خود را با دسته بندی آنها از طریق محبوب، جدید، در دسترس برای استخدام، توسعه دهندگان برجسته، توسعه دهندگان که قبلا در طراحی سایت دنبال کرده اید، زبان برنامه نویسی و گزینه های مکان در نوار کناری را در طراحی سایت فیلتر کنید.

 

دسته بندی کدبندی در طراحی سایت

برای مشاهده لیست قطعه کد توسعه دهندگان که دنبال میکنید، روی پیوند «دنبال» از ناوبری اصلی در طراحی سایت کلیک کنید.

 

لیست برنامه نویسان در طراحی سایت

اگر می خواهید لیستی از قطعه کد و مجموعه یک توسعه دهنده خاص را در طراحی سایت بررسی کنید، روی لینک توسعه دهنده کلیک کنید و تمام قطعه ها و مجموعه های توسعه دهنده انتخاب شده بر روی صفحه در طراحی سایت نمایش داده می شود.

 

رسانه های اجتماعی در طراحی سایت

به غیر از ویژگی ای که می توانید به دنبال توسعه دهندگان در داخل کدپن در طراحی سایت باشید، می توانید بر روی لینک های رسانه های اجتماعی مانند فیس بوک، توییتر و لینکدین که توسط توسعه دهنده ارائه می دهید، در طراحی سایت کلیک کنید، اگر می خواهید در رسانه های اجتماعی دنبال کنید.

 

اضافه کردن قطعه در طراحی سایت

اگر میخواهید قطعه های دیگر توسعه دهندگان را به مجموعه خود در طراحی سایت اضافه کنید، به صفحهی قطعه واقعی کد که میخواهید اضافه کنید، بروید و در نوار کناری بخش ذخیره را در طراحی سایت مشاهده کرده و روی مجموعه کشویی کلیک کنید تا مجموعه را انتخاب کنید. شما همچنین می توانید مجموعه خود را با تایپ کردن نام مجموعه به جعبه متن زیر کشویی در طراحی سایت ایجاد کنید.