زبان برنامه نویسی php
مزیت های استفاده از زبان برنامه برنامه نویسی PHP در طراحی سایت
17/12/2016
نقش بوت استرپ در طراحی سایت
نقش بوت استرپ در پروسه طراحی سایت
18/12/2016
نمایش همه

نحوه طراحی سایت پرتال در اینترنت

طراحی پرتال

 

امروزه طراحی سایت پرتال به یکی از لغت های پیچیده  در حوزه طراحی سایت تبدیل شده است به طوری که برای هر فرد دارای تعریف منحصر به فردی می باشد ، از این رو در تعریف طراحی سایت پرتال اختلاف هایی موجود می باشد .

تعریفی از طراحی پرتال :

طراحی پرتال  در اصل مکانی می باشد که کاربران فضای مجازی بتوانند به آسانی با مراجعه به آن از سرویس های متداول و رایج موجود در فضای مجازی استفاده نمایند هم چنین اطلاعاتی که مورد نیاز شان می باشد را بدست بیاورند .

دردید اکثر افراد طراحی سایت پرتال به معنای طراحی سایت ی با امکانات منحصر به فرد و خاص می باشد . این گونه وب سایت ها می توانند به عنوان یک واسط ارتباطی interface بین بازدیدکنندگان و تعدادی وب سایت زیر مجموعه در حوزه طراحی سایت پرتال می باشد . به بیان دیگر طراحی پرتال به عنوان وب سایتی می باشد که به صورت واسطه میان فضای مجازی و بازدیدکنندگان می باشد .

طراحی پرتال

کاربران طراحی پرتال :

کاربران طراحی پرتال ، لزوما کاربران حرفه ای نمی باشند . طراحی پرتال این امکان را به بازدیدکنندگان وب سایت می دهد تا حتی با کمترین میزان تجربه بتوانند از سرویس ها و اطلاعات موجود در وب سایت استفاده نمایند . بر اساس نوع طراحی سایت پرتال  کاربران آن نیز دارای تفاوت می باشند .

 

امکانات رایج در فضای مجازی :

امروزه در فضای اینترنت هر طراحی سایت ارائه دهنده سرویس خاص و متفاوتی می باشد . اما یک وب سایت پرتال می بایست بتواند امکان ارائه سرویس های عمومی را داشته باشد همانند سرویس پست الکترونیک رایگان ، اخبار ، تالار گفتگو ، جستجو در وب سایت های کوچک و اینترنت ، نقشه های مربوط به موضوع طراحی پرتال ، شخصی سازی توسط پرتال و شخصی سازی توسط کاربران باشد . در طراحی سایت پرتال های تجاری ، خدمات خرید و فروش به صورت آنلاین لحاظ می شود .