طراحی پرتال
نحوه طراحی سایت پرتال در اینترنت
17/12/2016
راهکار هایی برای کاهش حجم طراحی وب سایت
18/12/2016
نمایش همه

نقش بوت استرپ در پروسه طراحی سایت

نقش بوت استرپ در طراحی سایت

 

نقش بوت استرپ در پروسه طراحی سایت ، یکی از مهم ترین مسائل مورد بحث در فضای طراحی سایت می باشد که در این مقاله قصد داریم به نقد و بررسی آن بپردازیم . وجود بوت استرپ در طراحی وب سایت موجب افزایش میزان کاربرد وب سایت خواهد شد ، هم چنین در وب سایت هایی که به صورت ریسپانسیو طراحی می گردند ، استفاده از این تکنولوژی الزامی است زیرا همان طور که قابل مشاهده است امروزه استفاده از دستگاه های هوشمند میان افراد روز به روز رو به افزایش است و دیگر همانند گذشته برای جستجو در فضای مجازی تنها از کامپیوتر ها استفاده نمی شود . از این رو اگر خواهان این مسئله می باشید که کاربران تان وب سایت شما را به طور کامل و بدون هیچ گونه مشکلی مشاهده نمایند و در دسترسی به اطلاعات مورد نظر شان اختلالی وجود نداشته باشد ، طراحی سایت تان را به گونه ای انجام دهید که با دستگاه های هوشمند در سایز های متفاوت سازگاری داشته باشد . برای رسیدن به موفقیت در این راستا می بایست طراحی سایت تان را به صورت ریسپانسیو و به کمک بوت استرپ انجام دهید .

نقش بوت استرپ در طراحی سایت

تعریفی از بوت استرپ :

بوت استرپ در واقع یک فریم ورک می باشد که به کمک زبان برنامه نویسی php ( که در مقاله ” مزیت های استفاده از زبان برنامه برنامه نویسی PHP در طراحی سایت ” به طور کلی با آن آشنا شدیم ) و ترکیب آن با CSS به وب سایتی ریسپانسیو خواهیم رسید . این نکته را به یاد داشته باشید فریم ورک BootStrap از مجموعه HTML ، CSS و JavaScript استفاده می نماید و کد نویس ها می توانند با استفاده از این زبان های برنامه نویسی فرآیند طراحی سایت شان را بدون نقص انجام دهند .

ویژگی ها و مزایای بوت استرپ :

  1. مقادیری که در فایل CSS فریم ورک بوت استرپ استفاده شده اند ، وب سایت تان را برای هر دستگاه هوشمندی با هر اندازه ای بهینه می نماید .
  2. به علت کاربرد آسان این فریم ورک ، تمامی برنامه نویسان امکان استفاده از آن را دارند .
  3. یکی دیگر از مزیت های بوت استرپ ، سازگاری آن با کلیه ی مرورگر های جدید می باشد .