طراحی سایت
توسعه پذیر بودن طراحی سایت
22/05/2019
طراحی سایت
تحولات دیجیتالی بازاریابی در طراحی سایت
22/05/2019
نمایش همه

نقش گوگل آنالتیکس در طراحی سایت

طراحی سایت

طراحی سایت

طراحی سایت  طراحی وب سایت  طراحی سایت تهران

نقش گوگل آنالتیکس در طراحی سایت ، گوگل آنالتیکس چیست ؟ گوگل آنالتیکس یک سرویس از پیش آماده شده و رایگان شرکت گوگل می باشد که به شما آمار بازدیدکنندگان هر وب سایت را ارائه می دهد .در واقع سرویس گوگل آنالتیکس امکان آنالیز و تحلیل تمامی موارد زیر را در طراحی سایت برای شما فراهم خواهد  نمود :

 1. ورودی ها و صفحات ورودی دهنده
 2. میزان بازدید هر روزه از طراحی سایت
 3. فعالیت های کاربران اینترنتی در طراحی سایت
 4. نوع بازدیدکنندگان ( از نظر سن ، جنسیت ، موقعیت جغرافیایی )
 5. سیستم ورودی بازدیدکنندگان ( نوع صفحه ی نمایش ، سیستم عامل و دیوایسی و … )
 6. صفحات بازدید شده توسط کاربران
 7. مطالب انتشار داده شده توسط کاربران
 8. نحوه ی پیدا کردن و دسترسی کاربران به طراحی سایت
 9. مدت زمان حضور کاربران در طراحی سایت
 10. نمایش زنده ی آمار ترافیک طراحی سایت
 11. مسیر های خروجی
 12. توسعه پذیر بودن طراحی سایت

 

طراحی نرم افزار

طراحی سایت

اهمیت استفاده از گوگل آنالتیکس برای مدیران طراحی سایت چیست ؟

هنگامی که شما طراحی سایتی را راه اندازی می نمایید ، مهم ترین مسأله برای شما بازدید کنندگان سایتتان می باشند ، زیرا طراحی سایتی که بازدید کننده نداشته باشد همانند مغازه ای خواهد بود که هیچ مشتری این ندارد  و در نتیجه برای شما نیز موفقیتی در پیش نخواهد داشت . برای همین منظور اطلاع شما از میزان بازدید از سایت و رضایت کاربران خود و همچنین آنالیز سایت های رقیبانتان حائز اهمیت می باشد .

همان طور که در مقدمه گفته شد ، گوگل آنالتیکس به شما این امکان را می دهد را تمامی اطلاعات در خصوص ترافیک سایت ، بازدید کنندگان و نحوه ی ورود آنها به سایت شما را ارائه می دهد . به عنوان مثال شما از طریق این سرویس مطلع می شوید که تعداد بسیار زیادی کاربر شما از طریق گوشی همراه وارد طراحی سایت شما می شوند . پس الزامی است که طراحی سایت خود را برای گوشی های همراه ریسپانسیو نمایید و یا منبعی که کاربران از آن لینک شما را مشاهده نموده و وارد سایتتان شده اند را شناسایی می کنید و از این پس تعداد بیشتری لینک در آن منبع قرار می دهید . همچنین رفتار کاربران طراحی سایت خود را آنالیز می نمایید . صفحاتی که بیشتر مورد بازدید قرار گرفته اند ، مطالب ، ویدیو ها ، تصاویر و فایل هایی که بیشتر بازدید و دانلود شده اند ، تمامی این موارد به شما کمک خواهند نمود تا تغییرات مثبت و کاربر پسند در طراحی سایت خود انجام بدهید و میزان بازدیدکنندگان و در نتیجه مشتریان طراحی سایت خود را افزایش دهید .

 

طراحی-سایت-تهران

طراحی سایت تهران

طریقه نصب گوگل آنالتیکس برای طراحی سایت

برای نصب گوگل آنالتیکس ابتدا می بایست یک حساب کاربری درگوگل داشته باشید ، سپس به صفحه گوگل آنالتیکس وارد شده و گزینه ی ساین آپ ( ثبت نام ) را انتخاب نمایید ، در این مرحله اطلاعات طراحی سایت خود را وارد نمایید ، این اطلاعات شامل نام سایت ، دامنه ، زمینه ی فعالیت طراحی سایت ، کشور شما و محدوده ی زمانی که (اطلاعات روز و ساعت کشور) می باشد .

در مرحله ی بعدی به شما یک آی دی ارائه می شود که در قسمت ادمین حساب خود نیز می توانید آن را مشاهده نمایید ، این آی دی را یادداشت نموده و برای ایجاد تگ از آن استفاده نمایید . گوگل آنالتیکس شما به همین آسانی نصب خواهد شد ، در مقالات بعدی در خصوص بخش های اصلی گوگل آنالتیکس و نحوه ی استفاده از آنها بیشتر توضیح خواهیم داد .