طراحی سایت
نحوه تولید لینک های با کیفیت برای طراحی سایت
16/07/2019
طراحی سایت به سبک اسلیمی
16/07/2019
نمایش همه

نمادشناسی در طراحی سایت

نمادشناسی در طراحی سایت در زمان های گذشته قبل از به وجود آمدن زبان و خط ، انسان ها برای برقراری ارتباط و انتقال حرف هایشان از اشکال و نماد های خاص خود که هر شکلی نشانگر نماد خاصی بود را بر روی سنگ ها و دیوارها حک کرده و از آن ها استفاده می کردند. این اشکال از دایره ، مربع ، مثلث به وجود می آیند که رفته رفته این اشکال رنگ و بوی حروف را به خود گرفتند انتقال معنی و مفاهیم از طریق اشکال و نمادها سابقه طولانی دارد امروزه نیز تابلوهایی را در جاده ها میبینید که برای نشان دادن رستوران ، مسجد ، پمپ بنزین و… برای انتقال به شما از نمادهای مخصوص به خود را استفاده می کنند.

درشرکت های طراحی سایت هم طراحی لوگو جزو یکی از مهمترین عوامل شرکت می باشند چرا که یک شرکت و طراحی سایت بدون داشتن لوگو بدون هویت خواهد بود پس حتما در انتخاب نوع لوگو خود که بیننده آن را در کارت ویزیت ، طراحی سایت و سربرگ ها مشاهده می کند باید دقت لازم به عمل آورید ما در این بخش شما را با معانی اشکال هندسی آشنا می کنیم تا راحت تر به انتخاب لوگوی خود با موضوع صنف کاریتان بپردازید.

 

طراحی نرم افزار

طراحی سایت

آشنایی با انواع اشکال در طراحی سایت

 

  • شکل دایره در طراحی سایت

دایره به دلیل نداشتن نقطه آغاز و پایان نشانگر زمان و حرکت در طراحی وب سایت است و به دلیل اینکه شباهت به چرخ دارد از ابزار بسیار مهمی برای انسان محسوب می شود نشان صنعتگری و تجارت می باشد دایره نیز گاهی نماد تولید و حرکت اقتصادی نیز می باشد با پیدایش چرخ در زندگی انسان بسیاری از پیشرفت های زندگی انسان به وقوع پیوست دایره به دلیل تاثیر گذاری در مخاطب یکی از مهمترین عناصر ارتباطی قوی محسوب می شود.

 

  • شکل مربع در طراحی سایت

مربع در طراحی سایت اشاره به مکان دارد اما دایره اشاره به زمان مربع به دلیل چهار گوش بودن باعث می شود حس سکون ایستایی و نظم را به مخاطب القا می کند با تغییر زاویه آن می توان اشکال مختلفی را به دست آورد.

 

  • شکل مثلث در طراحی سایت

مثلث که برنده است نشانگر تهاجم سوزانندگی و سرزندگی است و سیر صعودی تکامل در طراحی سایت را بیان می کند چرا که یکی از مفهوم به خصوص آن  نشانگر دوره های سه گانه تولد ، رشد و مرگ است مثلث رو به بالا نماد آتش و رو به ذیل نماد آب است و به دلیل این که وزن آن از هر طرف یکسان است نشانگر پایداری و ثبات می باشد.

 

در آخر

ما شما را با مفهوم اشکال هندسی طراحی سایت آشنا کردیم شما نیز در انتخاب شکل لوگوی کاریتان باید دقت لازم را به عمل آورید چرا که لوگوی شما باید بیانگر صنف کاری شما باشد و در مخاطب طراحی سایت تهران اثر مثبت بگذارد و مفهوم را به آن ها منتقل کند. نحوه تولید لینک های با کیفیت برای طراحی سایت که از جدید ترین و با کاربردی ترین مقالات وب سایت لیموترش می باشد را نیز مطالعه نمایید.