طراحی سایت
طراحی سایت را چگونه شروع کنیم
25/02/2018
طراحی سایت
بهره گیری از پینترست در بهبود سئو سایت
27/02/2018
نمایش همه

نکات مهم در طراحی منو برای وب سایت ها

طراحی سایت مدرسه

طراحی سایت

نکات مهم در طراحی منو برای وب سایت ها

 

منوها بخش بسیار مهم و تاثیر گذاری در طراحی سایت ها محسوب می شوند. به طوری که طراحی درست انها می تواند حتی تعیین کننده ی موفقیت یا عدم موفقیت یک پروژه ی طراحی وب باشند. روش های بسیار زیاد و مختلفی برای طراحی منو های سایت وجود دارند که بعضی از این روش ها نادرست و بعضی از انها نیز درست میباشند. در ادامه برای اشنایی هرچه بهتر و بیشتر با این منو ها با ما همراه باشید.

 

طراحی وب

طراحی وب

طراحی سایت و استفاده از مگا منو ها

 

طراحی سایت مگا منو ها تا مدت مشخصی مورد استقبال عموم افراد قرار گرفتند ولی بخاطر شلوغی ان و همچنین داشتن گزینه های بسیار زیاد کمی گیج کننده به نظر میرسند. معمولا سایت هایی که تعداد اپشن ها وگزینه های زیادی برای ارائه به مخاطبان دارند از این مگا منو ها استفاده می کنند. اما در غیر این صورت معمولا سایت ها منو های اصلی و پر مخاطب را در منو قرار می دهند و از قرار دادن بقیه موارد صرف نظر می کنند. همچنین در این مورد می توان از گوگل انالتیکس نیز کمک گرفت برای شناسایی بهتر منو های پرمخاطب و اصلی.

 

 

طراحی سایت و قابلیت جستجو

اصطلاحات طراحی سایت

طراحی سایت

قابلیت جستجو یکی از قابلیت ها و امکانات واجب و ضروری برای هر کاربر است به همین جهت این قابلیت را در صفحه ی اصلی و در کنار و یا حتی نزدیک منو های اصلی قرار دهید . این کار باعث می شود زمانی که کاربر موضوع مورد نظر را در منو ها ویا زیرمنو ها پیدا نکرد از قابلیت جستجو کمک بگیرد تا به نتایج مورد نظر خود دست یابد .

 

طراحی سایت و محدود کردن منو ها

 

طراحی وب سایت : این وظیفه ی شماست که به درستی تشخیص دهید که کدام موارد نیاز های اصلی و پرکاربردتر مخاطب مراجعه کننده به سایت شماست و انها را در منو اصلی قرار دهید و همچنین از شلوغی و ایجاد منو های بی جهت بپرهیزید.

 

 

طراحی سایت و ترتیب هدفمند عناصر در منو

 

ترتیب منو ها بسیار موضوع مهمی است  شما در این مورد باید از گوگل انالتیکس کمک بگیرید و به دقت مشاهده کنید که کدام منو ها و با چه موضوعاتی کلیک شده اند و بر اساس ان ایتم ها و موضوعات و منو هایتان را قرار دهید تا بیشتر بازدید و بیشترین مخاطب هارا داشته باشند . زیرا در چنین شرایطی می دانید که کاربر به کدام صفحاتتان مراجعه بیشتری داشته و با اطلاع از این موضوع تعیین  می کنید که کدام مطالبتان بیشتر در معرض مشاهده کاربران قرار گیرد.

 

طراحی سایت را از کجا شروع کنیم ؟

طراحی سایت

طراحی سایت و استفاده از منو های چسبنده

 

در صفحاتی که طولانی هستند منو ها را طوری طراحی کنید که همراه با اسکرول نمودن کاربر منو نیز همراه با ان به پایین یا بالا جابه جا شود تا کاربر برای دستیابی هرلحظه به منو ها مجبور نباشد دوباره تمام صفحه را به سمت بالا اسکرول نماید .

 

 

طراحی سایت و منو ها را هرگز پنهان نکنید

 

اگر منو ها در مکان مشخصی در صفحه اصلی قرا نگیرد و یا به گونه ای از دید مخاطبانتان پنهان باشد اینکار باعث پایین امدن کلیک ها ی سایت تان خواهد شد و بدون شک ضرر اینکار متوجه شما خواهد بود. منو ها باید همیشه در دسترس ترین قسمت سایت قرار بگیرند.