طراحی سایت
اجتناب از چند ویژگی در طراحی سایت
04/03/2018
سبک سازی در طراحی سایت
بررسی سئو توسط نیروهای انسانی گوگل
07/03/2018
نمایش همه

چگونه یک طراح وب موفق باشیم

طراحی سایت

چگونه یک طراح وب موفق باشیم

 

طراحی سایت شاید این سوال اکثر افرادی باشد که قدم در راه یادگیری طراحی وب نهاده اند . در این مقاله سعی داریم نکاتی را یاداور شویم که هر طراح وب موفق و سخت کوشی بر اساس ان اصول قدم برمی دارد . این نکات حاصل چندین سال تجربه  طراحان در طراحی و برنامه نویسی صفحات وب است .

 

 

اصطلاحات طراحی سایت

طراحی سایت

طراحی سایت و همیشه به روز و آپدیت باشید

 

طراحی وب سایت برای مثال برنامه نویسی را در نظر بگیرید که با وردپرس طراحی سایت هارا انجام میدهد این فرد باید بتواند در صورت لزوم با جوملا نیز کار کند درواقع یک برنامه نویس باید بتواند با برنامه های متداول و رایج روز کارکند و به انها تسلط داشته باشد . برای مثال گذشته برخی برنامه نویسان از پایه با پی اچ پی کار می کرده اند ولی امروزه با انواع فریم ورک های پی اچ پی مواجه شده ایم که کار کردن با انها به مراتب راحتتر است از جمله ی انها می توان لاراول را نام برد که می توانید سریعتر و همچنین بهتر پروژه ی خود را تحویل نمایید.

 

طراحی سایت و هرگز به صورت رایگان طراحی نکنید

 

اگر شرکت و یا سازمانی به شما اینطور بگوید که باید به صورت رایگان پروژه ای را طراحی کنید اینکار را انجام ندهید زیرا ممکن است از طراحی تان بدون اطلاع دادن به شما استفاده و بهره برداری کنند . اساسا انجام دادن طراحی و برنامه نویسی به صورت رایگان علاوه بر پایین اوردن سطح کار شما و یا اجازه دادن  به افراد برای سوءاستفاده از شما فایده ی دیگری نخواهد داشت.

 

طراحی سایت را از کجا شروع کنیم ؟

طراحی سایت

 

طراحی سایت و خلاقیت داشته باشید

 

خلاقیت یکی از اجزای اساسی است که یک طراح وب باید از ان برخوردار باشد . زیرا شما به عنوان یک طراح درحال خلق یک اثر هستید و باید از هر نظر یک اثر جدید و منحصربه فرد و یک ایده ی نو و خلاق در کار شما مشاهده شود .

 

 

طراحی سایت و منظم باشید

 

در حین برنامه نویسی باید بسیار منظم عمل کنید از شلوغی و اشفتگی دوری کنید . کدهای بیهوده را حذف کنید زیرا در صورت اجتماع این بی نظمی ها مانع کار شما خواهند بود. همچنین منظم بودن باعث می شود که کارشما سریعتر پیش رفت داشته باشد.

 

 

طراحی سایت و قابل فهم کدنویسی کنید

 

به این نکته توجه کنید که کار شما پس از طراحی و کدنویسی یک پروژه تمام نخواهد شد و ممکن است مسائلی پیش بیاید که شما مجبور به انجام برخی از تغییرات در سایت طراحی شده باشید و در صورتی که کدهایی که نوشته اید برای تان ابهام انگیز باشند به مشکل برخواهید خورد . بنابراین در طی پروسه نوشتن کدها بسیار دقیق و شفاف عمل کنید تا پس از گذشت چند ماه و یا چندسال وقتی با کدنویسی خود مواجه شوید دچار نقاط ابهام برانگیز در کدنویسی تان نشوید .