طراحی سایت را از کجا شروع کنیم ؟
محتوانویسی در طراحی سایت
22/07/2018
طراحی سایت
افزایش ترافیک طراحی سایت
22/07/2018
نمایش همه

۳ نکته در طراحی سایت برای محتوای جذاب تر

طراحی وب سایت لوازم خانگی

طراحی وب سایت

 

 

محتوای خاص و یکتا در طراحی سایت

 

طراحی سایتطراحی وب سایت این بهترین تمرین در واقع با دستیار قبلی روبرو می شود. کاربران وب می خواهند به سرعت طراحی سایت شما را اسکن و جنبه های مربوطه را شناسایی کنند.

از سوال این است که تخصص برای دیگران به شما اعتماد دارد، اما تخصص به این معنی نیست که چیزی را می دانید که دیگران نمیتوانند درک کنند. در واقع، این راه دیگر است. اگر می دانید چگونه می توانید تخصص خود را به دیگران توضیح دهید، شما متخصص محترم می شوید.

 

اگر شما بازدید کنندگان خود را ارعاب کنید، به آنها این احساس را می دهید که دوست ندارید رابطه شخصی داشته باشید. با این حال، تماس شخصی دقیقا همان چیزی است که اعتبار شما و ارتباط طولانی مدت با کاربران شما می افزاید.

 

با توجه به رفتار اسکن شده بسیاری از کاربران طراحی سایت شما، مجموعه ای از عناصر قالب بندی شما وجود دارد که می توانید آن را برای اطمینان از این که این فرآیند به اندازه کافی آسان نیست، انتخاب کنید. ابتدا اطمینان حاصل کنید که کلمات کلیدی مرتبط را برای شناسایی نقطه اصلی در هر پاراگراف مشخص کنید. به طور کلی، باید سعی کنید یک کلمه یا عبارت را در هر پاراگراف برجسته کنید، اما نه بیشتر.

دوم، استفاده از لیست ها برای ساختن محتوای طراحی سایت شما. لیست ها بسیار آسان برای اسکن و یک راه عالی برای نشان دادن چگونگی آیتم های مختلف مربوط به یکدیگر است. به عنوان مثال، لیست های شماره می توانند یک روش واضح برای توصیف یک فرآیند گام به گام باشند، بدون اینکه تمام داستان را بگویند.

آخر، اما نه کم، تصاویر به مردم کمک می کنند تا متمرکز شوند و از طریق محتوای طراحی سایت شما به دست آیند. از تصاویری استفاده کنید که محتوای شما را پشتیبانی می کنند و افرادی را تشویق می کنند که متن مورد نظر خود را بخوانند.

 

طراحی سایت مزایده

طراحی سایت

 

گاهی استفاده از تضاد در طراحی سایت

 

نکته بسیار مهم دیگری که باید در نظر بگیریم این است که کنتراست بین پس زمینه و متن. بهتر است کنتراست، خوانایی بهتر است. به عنوان مثال، شما می خواهید برای جلوگیری از ترکیب رنگ های رنگی مانند آبی رنگ بر روی قرمز یا سفید بر روی زرد. کنتراست بسیار کمی برای خواندن متن بسیار خسته کننده است، به خصوص اگر بیش از چند خط باشد.

 

همچنین، تصاویر پس زمینه پر سر و صدا می تواند خوانایی فوق العاده ای را کاهش دهد – که ما واقعا می توانیم در تصویر Snask بالا مشاهده کنید. هنگام کار با تصاویر پس زمینه، مطمئن شوید که تنها متن را در مناطقی قرار دهید که فضای کافی یا خالی دارند. شما همچنین می توانید با یک لایه اضافی بین تصویر و متن کار کنید تا این دو را جدا کنید.

 

 

در حالی که ما خطاهای طولانی در رسانه های چاپی را دوست نداریم، طول خط بهینه در وب بین ۵۰ تا ۶۰ کاراکتر در نظر گرفته می شود. اگر شما خطوط خود را خیلی طولانی تر، ممکن است بازدید کنندگان خود را خاموش. علاوه بر این، خطوط طولانی باعث می شود تمرکز و به درستی از یک خط به سمت راست پرش کنید.

طراحی سایت دانشگاهی

مجله اینترنتی، The Pool، هر مقاله را با یک سرصفحه روشن، یک زیردریایی کمی طولانی شروع می کند، سپس خواننده را به یک جریان با متن متنی که در خطوطی که ترسناک نیستند، کاهش می دهد. بنابراین، اگر چه خواننده می داند که برای خواندن ۴ دقیقه ای است، آن را مانند یک کار قابل دستیابی و لذت بخش می بیند.

 

ما قبلا می دانیم حدود ۷۵٪ از همه افراد یک کلمه ی طراحی سایت را بخوانند. در عوض، آنها به سرعت از طریق آن اسکن می کنند، به دنبال قطعات مربوطه از اطلاعات می گردند. با توجه به طراحی سایت های جایگزین بی شماری که وجود دارد، اطمینان حاصل کنید که توجه بازدید کنندگان خود را قبل از اینکه تصمیم به ترک آن پیدا کنید و اسکن آنها را در جای دیگر ادامه دهید، در نظر بگیرید.

 

 

پاراگراف بندی کوتاه در طراحی سایت

 

 

پاراگراف های کوتاه اجازه می دهد خوانندگان به سرعت از طریق محتوای خود را با اسکن یک پاراگراف در یک زمان. اگر کلمات کلیدی مرتبط وجود نداشته باشند، آنها به سادگی می توانند به یک بعدی ادامه دهند.

 

کاربرپسند بودن محتوای طراحی سایت شما با بررسی رفتار بازدیدکنندگان

 

اغلب کاربران وب چند وظیفه هستند و فقط یک درصد کوچک، قطعه کل محتوا را که ارائه می کنید را بخوانید. بقیه فقط از طریق اسکن کردن، امید به سفر بیش از برخی از جزئیات مربوطه. به منظور رضایت هر دو گروه، مهم است که خوانایی محتوای طراحی سایت خود را بهینه سازی کنید.قابلیت خواندن را با دقت با توجه به انتخاب فونت بهبود دهید، کپی خود را مختصر و ارائه لنگرهای کافی برای اسکن بدون دردسر.