طراحی سایت
مبانی طراحی سایت بخش ششم
12/11/2016
طراحی سایت
مبانی طراحی سایت بخش هشتم
12/11/2016
نمایش همه

مبانی طراحی سایت بخش هفتم

طراحی سایت

استفاده از انیمشن در صفحات وب

مرحله ی بعدی در طراحی سایت استفاده یا عدم استفاده از انیمیشن با استفاده از برنامه Flash می باشد. امروزه اکثر سایت ها از این این برنامه و انیمیشن ها استفاده می کنند، هر چند که استفاده زیاد از آنها باعث دیر لود شدن صفحات می گردد و ممکن است کاربرانی که فلش را بر روی سیستم خود نصب نکرده اند نتوانند آنها را مشاهد کنند. با توجه به اینکه این برنامه یک محصول تأیید شده از طرف سازمان استانداردها نیست سوالاتی در ذهن مدیران سایت ایجاد می کند. فلش محدودیت هایی دارد از جمله اینکه دیدن آن نیاز به یک plugin اختصاصی دارد و با امکانات کاربردی مرورگرها نظیر دکمه (back) سازگاری ندارد. با این حال بیشتر کاربران اینترنت فلش را بر روی سیستم خود نصب کرده اند.

طراحی سایت؛ پشتیبانی

طراحی سایت

پس از اینکه تمامی مراحل طراحی سایت به پایان رسید اطلاعات بر روی فضای خریداری شده و سرور قرار داده می شود و کارفرما می تواند یک بار دیگر قبل از نمایش عمومی سایت را دیده و در صورت نیاز درخواست اجرای آخرین تغییرات جزیی را بدهد. خدماتی که پس از اتمام طراحی سایت از مجری ممکن است درخواست شود و اصطلاحاً به آن پشتیبانی سایت گفته می شود موارد متعددی را می تواند شامل شود که از جمله آنها: پاسخگو بودن مجری به سوالات و مشکلات احتمالی کارفرما در ساعات اداری، به روز رسانی نرم افزار و نصب نسخه های جدید، تهیه نسخه های پشتیبان از اطلاعات به صورت هفتگی و یا ماهانه، تلاش برای بازیابی اطلاعاتی که در نتیجه خطا، حملات هکری و .. از دست رفته و کاهش میزان اطلاعات از دست رفته، آموزش چگونگی استفاده از قسمت مدیریت سایت در صورت درخواست کارفرما، نظارت امنیتی، موارد دیگری نیز ممکن است بر حسب توافقات دو جانبه کارفرما و مجری طراحی سایت در قرارداد لحاض شود.

بروز رسانی اطلاعات سایت

وجود صفحاتی که کمتر تغییر می کند و راکد است، در حال حاضر دیگر هیجانی برای کاربران به وجود نمی آورد و با توجه به بالا رفتن انتظارات کاربران سرعت تغییر و بروز رسانی مطالب باید به صورتی باشد که کاربر در هر مراجعه ای که به سایت دارد اطلاعات جدید مشاهده کند که این امر باعث می شود کاربر به صورت مرتب از سایت دیدن کرده و پس از مراجعات مکرر نام سایت و محتوای آن در ذهن وی باقی مانده و باعث شود که کاربری وفادار به سایت باشد که این امر موجب ارتقای رنکینگ در موتور های جستجوگر نیز می شود. استفاده از تکنولوژی مدیریت اطلاعات می تواند کمک شایانی در بروز کردن اطلاعات داشته باشد و کارفرمایان را از مراجعه به شرکت های طراحی سایت بی نیاز کند.