طراحی سایت داینامیک
آنچه در طراحی سایت داینامیک باید بدانید
02/01/2017
فرآیند طراحی سایت
کاراکتر های آزار دهنده در فرآیند طراحی سایت
03/01/2017
نمایش همه

۴ ترفند کاربردی در نحوه ی چیدمان طراحی سایت

 

۴ ترفند کاربردی در نحوه ی چیدمان طراحی سایت ، موضوع مورد بحث ما در مقاله امروز از سری مقالات طراحی سایت لیموترش می باشد . لذا اگر می خواهید چیدمان بهتری در طراحی سایت تان داشته باشید با ما تا انتهای مقاله همراه باشید . اگر به صورت اتفاقی وارد چندین وب سایت گوناگون شوید ، شاهد انواع مختلفی از صفحات ابتدایی وب سایت خواهید بود . برخی از این صفحات ممکن است شما را به مطالعه ی محتوای سایت ترقیب کنند و برخی دیگر نیز ممکن است به شدت برای شما آزار دهنده و زننده باشند . در ادامه با ۴ ترفند تاثیرگذار در چیدمان طراحی سایت با شما همراه خواهیم بود .

۱) عدم استفاده از صفحات مقدمه :

صفحات اولیه ی وب سایت ها در گذشته بسیار پرکاربرد بودند اما امروزه منسوخ شده اند و تنها موجب اتلاف زمان کاربران وب سایت خواهند شد .

۲) آسان سازی حرکت در وب سایت :

سعی کنید تا حد امکان حرکت کاربران میان صفحات گوناگون طراحی سایت تان را آسان سازید زیرا در غیر این صورت تعداد بسیاری از کاربران خود را از دست خواهید داد .

چیدمان طراحی سایت

۳) کاراکتر های ظاهری وب سایت :

برای حفظ جذابیت چشمک زن ها ، انیمیشن ها و اسکرول های وب سایت ، تعداد شان را به حداقل برسانید . برای موفقیت وب سایت تان می بایست توجه ویژه ای به این کاراکتر ها داشته باشید . به طور مثال اگر بخشی از اطلاعات وب سایت تان به صورت اسکرول نمایش داده می شود حتما سرعت حرکت اسکرول را بر روی میزان مناسبی قرار دهید و از قابل خواندن بودن مطالب اطمینان حاصل نمایید . هم چنین در استفاده از فایل های فلش و چشمک زن ها بسیار دقت نمایید چراکه برای تمامی وب سایت ها مناسب نمی باشند .

۴) وب سایت های اینامیک :

همانطور که در مقاله ی گذشته یعنی ” آنچه در طراحی سایت داینامیک باید بدانید ” مشاهده نمودید ، وب سایت هایی که به صورت داینامیک طراحی می شوند از انعطاف پذیری بیشتری نسبت به دیگر طراحی سایت ها برخوردار می باشند ، از این رو با استفاده از امکاناتی هم چون مطالب بروز رسانی شده یا آخرین اخبار در چیدمان طراحی سایت ، کاربران را به صفحات بیشتری از وب سایت تان هدایت خواهید کرد .