طراحی سایت
آیا ما بین UX و UI در طراحی سایت تفاوتی وجو دارد ؟
04/09/2016
Bootstrap در طراحی وب سایت به چه معناست ؟
07/09/2016
نمایش همه

۵ اشتباه رایج در طراحی وب سایت :

طراحی وب سایت

در یک طراحی وب سایت می بایست زیبایی و کارایی سایت را در کنار یکدیگر مد نظر قرار دهیم . خلاقیت و زیبایی در طراحی سایت حرفه ای بسیار موثر می باشد. در این مقاله به بررسی نکاتی می پردازیم که کدنویسان و طراحان ممکن است از آن ها چشم پوشی کنند.
۱٫ عدم وجود المان جستجو در وب سایت :
اینترنت همانند آرشیوی از اطلاعات می باشد ، اگر وب سایت شما نیز دارای وبلاگ یا مطالب روزانه می باشد قرار دادن امکان جستجو برای وب سایتتان بسیار حائذ اهمیت و ضروری می باشد. طراحی وب سایت باید به گونه ای باشد که کاربر بتواند در کمترین زمان ممکن مطلب مورد نظر خود را بیابند.
۲٫ خوانا نبودن متون :
یکی از مهم ترین المان ها در طراحی سایت خوانا بودن مطالب موجود در آن می باشد . به طور قطع طراحی خلاقانه و زیبا موجب جلب کاربر می گردد اما برای دریافت اطلاعات نیاز به متن و محتوا خواهیم داشت. استفاده از رنگ نامناسب یا فونت های نا متعارف در طراحی وب سایت می توانند از دلایل دشواری در خواندن مطالب باشند.
۳٫ عدم رعایت اصول نگارشی :
توجهو رعایت اصول نگارشی به اندازه طراحی سایت می تواند بر شکست یا موفقیت وب سایت شما تاثیر گذار باشد . در دنیای الکترونیک امروز کاربرابتدا به مطلب و سر فصل ها نگاهی کلی خواهند داشت و اگر مطلب برای وی مفید نباشد به مطالعه آن نخواهد پرداخت و صفحه را ترک خواهد کرد. برخی اوقات بی سلیقگی نویسنده یا طراحی وب سایت باعث بی توجهی به استفاده از سر فصل ها و تگ های html می گردد.
۴٫ دسترسی مناسب در طراحی وب سایت :
طراحی منوها ، سهولت در دسترسی به بخش های اصلی و آدرس دهی عواملی تاثیر گذار در افزایش کارایی وب سایت شما می باشند که به خوبی باید در طراحی وب سایت مورد توجه قرار بگیرند. البته برای این فرآیند استاندارد خاصی وجود ندارد لذا می بایست متناسب با محتویات هر وب سایتاین فرآیند انجام شود.
۵٫ موسیقی متن در وب سایت :
کاربران وب سایت به دنبال اطلاعات کاربردی و مورد نظر خود می باشد و ۹۹% آن ها به موسیقی متن یک وب سایت توجهی نمی کنند. بعضا مشاهده شده در برخی از وب سایت ها برای هر صفحه موسیقی متن جداگانه ای در نظر گرفته شده است . این کار نتیجه ای جز برهم زدن آرامش و مصرف پهنای باند کاربران نخواهد داشت.