طراحی سایت
طراحی سایت ارومیه
12/12/2017
طراحی سایت تشریفات مجالس عروسی
طراحی سایت تالار پذیرایی
13/12/2017
نمایش همه

۷ متریک مهم برای چک سئو در طراحی سایت

سبک سازی در طراحی سایت

طراحی سایت

۷ متریک مهم برای چک سئو در طراحی سایت

 

 

 

شما چگونه می توانید موفقیت سئو سایت خود بسنجید. خوشبختانه ابزارهای متعددی موجود می باشند که گزارش سئو را برای طراحی سایت شما می دهند. ابزار گوگل خود می تواند کمک بسیاری در جهت سنجش و گزارشی از وضعیت سئو سایت شما دهد. اما می توان با تعریف نمودن متریک هایی عملکرد  ونیز موفقیت سئو سایت خود را مورد سنجش قرار دهید.

 

در ادامه لیست این متریک ها که برای سنجش وضعیت سئو سایت می باشد را عنوان می نماییم.

 

ترافیک ارگانیک

 

 

ترافیک ارگانیک به عنوان ترافیکی عنوان می شود که از سمت موتورهای جستجو به سمت طراحی سایت شما هدایت می شود. SERP

طراحی وب سایت

ترافیک ارگانیک برای سئو ضروری می باشد و برای اینکه رتبه و رنکینگ خود را در کلمات کلیدی در زمینه طراحی سایت خود را افزایش دهید می بایست بدان توجه نمایید. مهم می باشد که شما ترافیک ارگانیک خود را مانیتور و چک نمایید که از چه کلمات کلیدی و نیز چه صفحه ای وارد سایت شما شده اند و سپس چه مدت در صفحه مانده اند تا بتوانید به استراتژی بهتر در طراحی سایت خود اقدام نمایید.

 

اصطلاحات طراحی سایت

طراحی سایت

 

ترافیک در صفحه اصلی

 

 

اگرچه ترافیک می بایست در تمامی صفحات سایت شما باشد اما مهم می باشد که ترافیک بالایی در صفحه اصلی سایت شما بگگرند و محتوا و مطزالب را مشاهده و نیز بخوانند. اگر شما می بینید که شما در برخی صفحات در کلمات کلیدی مربوطه در صفحه اول هستید ولی در برخی صفحات در صفحه ۷ هستید پس مشخص است که می بایست تلاش بیشتری را در آن صفحات قرار دهید.

 

 

طراحی سایت را از کجا شروع کنیم ؟

طراحی سایت

 

موقعیت جغرافیایی در سئو

 

 

مهم می باشد که موقعیت مکانی و ترافیک ارگانیک خود را به صورت مکانی و مکان جغرافیایی خود تقویت نمایید. برای مثال اگر شما در تهران هستید پس سایت خود و مکان جغرافیایی خود را در  مپ قرار دهید. موقعیت مکانی می تواند شهر و نیز کشور باشد که می تواند در مپ گوگل و نیز به واسط محتوای شما تنظیم گردد. اگر ترافیک بالایی از کشور و یا شهر خاصی وارد سایت شما شوند این نیز خود می تواند در رنکینگ شما اثرگذار باشد.

 

 

بارخورد کاربران

 

 

اینکه کاربران وارد سایت شما می شوند نمی تواند حاکی بر افزایش فروش شما شود بلکه شما می بایست سایت خود را  بررسی نمایید که آیا از دید کاربر مناسب و حرفه ای می باشد. درج نمودن رزومه کاری خود ، نمونه کارها ،  گالری کارها ، میزان تماس مشتری با کسب واکر شما تماما ایتم هایی می باشند که با عنوان بازخورد مشتری می تواند عنوان گردد.

 

 

دستگاه ورودی کاربران

 

دستگاهی که کاربران به واسط آن وارد سایت شما می شوند را چک نمایید. ایا کاربران از طریف موبایل وارد سایت شما می شوند ، یا از طریق کامپیوتر ، تبلت ، ایفون و دیگر دستگا ه ها وارد طراحی سایت شما می شوند. می توانید نوع دستگاه را از وب مستر و نیز دیگر ابزار های آنلاین و یا گوگل آنالیتیک مشاهده نمایید.

 

 

صفحه خروجی کاربران

 

آخرین صفحه ای که کاربران وارد آن می شوند و سپس سایت شما را رها می کنند چه صفحه ای می باشد . اید وجود مشکلی موجب می شود که کاربران پس از ورود به آن صفحه از سایت شما تمایل به ترک وب سایت شما نشان دهند.

 

نسبت کلیک به رنکیگ CTR

 

می توانید نسبت تعداد کلیک را به رنکینگ و میزان مشاهده شدن بررسی نمایید تا مشاهده نمایید کاربران تا چه میزان با برند و نام کسب وکاری شما آشنا می باشند و نیز اینکه کسب و کار شما تا چه میزان مرتبط با کلمه کلیدی می باشد.