طراحی سایت
راهکارهایی جهت یک طراحی سایت عالی با هزینه مناسب
21/11/2016
طراحی سایت
از قابلیت های HTML5 و تأثیرات آن بر طراحی سایت چه می دانید؟
22/11/2016
نمایش همه

CSS3 چه ابزاری را در اختیار ما قرار می دهد؟

در دنیای طراحی سایت و در بیشتر وب سایت ها شاهد استفاده از CSS3 هستیم که به صورت روز افزونی در حال محبوب تر شدن و گسترش است. در عین حال هنوز هم به طور گسترده از آن استفاده نمی شود و آموزش استفاده از آن هنوز باید انجام شود و نکات ناگفته بسیاری در مورد یادگیری آن وجود دارد. البته این قضیه دلایل دیگری نیز دارد که عدم پشتیبانی کامل در همه مرورگرها یکی از این دلایل است. با این حال در صورتی که به استفاده از CSS3 علاقه مند هستید از ابزارهای کاربردی آن که در ادامه برای شما معرفی خواهیم کرد در طراحی سایت خود استفاده کنید.

ابزار CSS3 Button Maker

یکی از ابزارهای CSS3 که در طراحی سایت کاربرد دارد همین ابزار است که تعدادی پارامتر را در قالب نوارهای لغزنده و پنجره های انتخاب رنگ در اختیار شما می گذارد تا دکمه دلخواه خود را ایجاد نمایید و در انتها نیز کد مربوط را برای استفاده در پروژه خود دریافت کنید. این ابزار در طراحی سایت بسیار مفید و پر کاربرد می باشد.

ابزار CSS3 Generator

ابزار دیگر CSS3 که برای متخصصین طراحی سایت پر کاربرد است ابزار CSS3 Generator می باشد که به شما اجازه انتخاب ویژگی مورد نظر از یک لیست را می دهد و با تکمیل چند پارامتر  ویژگی مورد نظر را سفارشی سازید و طبق نیاز خود آن را تغییر دهید و در نهایت کد و پیش نمایش ان را همزمان تحویل بگیرید.

 

ابزار CSS3 Please

این ابزار به عنوان تولید کننده فرمان های CSS3 شناخته می شود و اجازه انجام ترفندهای مختلف CSS3 را به شما می دهد و به مانند دیگر ابزار های بالا نتیجه را همزمان به شما نشان داده و می توانید کد ایجاد شده را برداشته و در جای دلخواه در برنامه نویسی و طراحی سایت استفاده کنید.

ابزار CSS3 Gradient Generator

کارشناسان طراحی سایت به این ابزار که بر اساس قدرت CSS در ساختن گرادینت ها به وجود آمده است بسیار نیازمند هستند و برای توسعه دهندگان وب سایت و همچنین متخصصین طراحی سایت بسیار قابل کاربرد است  و از ان برای ایجاد گرادینت ها در CSS استفاده می کنند.

ابزار CSS3 Transforms

ابزار دیگری که برای در اختیار داشتن مجموعه ای از متغییر ها در جهت اعمال تغییرات بر روی پارامترهایی نظیر زاویه چرخش و مورب بودن و موقعیت و … بسیار کاربردی استCSS3 Transforms می باشد. این ابزار نیز به مانند سایر ابزارهای ذکر شده کد مربوطه را همزمان با اجرا در اختیار کارشناسان طراحی سایت قرار می دهد.

ابزار CSS3 Selectors Test

طراحی سایت

یکی از ابزارهای کاربردی دیگر در CSS3 که به صورت خودکار تعداد فراوانی تست کوچک را برای تشخیص سازگاری مرورگر شما با انتخاب گرهای CSS3 اجرا می کند CSS3 Selectors Test است. در صورت ناسازگاری با یکی از انتخاب گرها آن را مشخص کرده و این توانایی را در اختیار شما قرار می دهد که با کلیک کردن بر روی هر یک از انتخاب گرها نتایج را به همراه توضیحاتی در باره هر تست مشاهده نمایید و در طراحی سایت از آن استفاده کنید.